Jednoduché tipy, s ktorými zrýchliš svoj iPhone

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Coffee 923094_960_720.jpg

Istotne to dôverne poznáš. Svoj mobilný telefón využívaš takmer na všetko – okrem telefonovania, či písania správ najviac času tráviš na internete či na chate s priateľmi. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo je výkon tvojho iPhonu čím ďalej tým viac slabne.  Ak máš pocit, že tvoj iPhone nefunguje tak dobre, akoby si si želal, dá sa to ľahko vyriešiť jednoduchými opatreniami. 

Vymaž nepotrebné

Ide o jeden zo základných tipov, ako si zlepšiť výdrž svojho telefónu. Zbav sa nepotrebných fotiek, či súborov a uvidíš, ako sa rýchlosť tvojho iPhonu zlepší. Ak máš však vo svojom mobile stovky fotiek, vyskúšaj synchronizáciu do aplikácie iPhoto na ploche, alebo si ich zálohuj cez iCloud. Potom ťa už nebude tak bolieť, že svoje obľúbené fotky nemáš v dosahu.

Horizon33_2015 12 11_14 47 22.png
Steve Kovach/Tech Insider

Zbav sa aplikácií, ktoré zaberajú veľa priestoru

Možno si vravíš, že používaš všetky a ani jednej z nich sa nechceš vzdať, no tvoj telefón trpí tým, že ich máš v mobile niekoľko a na niektoré z nich sadá prach.Nájdi si čas na to, že si spíšeš zoznam všetkých aplikácii, ktoré v mobile máš a uvidíš, že natrafíš na také, ktoré ani nevieš, že si si niekedy stiahol. Ak chceš zistiť, koľko miesta zaberajú jednotlivé aplikácie, zamier do Nastavenia – Všeobecné – Storage& iCloud využitie – správa úložiska.

Horizon33_2015 12 11_14 52 30.png
Nathan McAlone

SMS

Ak patríš k ľuďom, ktorí si radi čítajú staré správy, či už z nostalgie, alebo preto, že v nich niečo hľadajú, zrejme ťa moc nepotešíme. Aj textové správy zaberajú množstvo miesta a tých starých by si sa mal zbaviť. Ak si myslíš, že sa ti bude cnieť, skopíruj si ich do wordu, alebo prepíš. Ak nevieš, ako si tieto údaje vymazať –  zamier do Settings>Messages>Keep Messages.

Horizon33_2015 12 11_14 56 41.png
Nathan McAlone

Ak sa chceš starať o svoj iPhone, ako o počítač, mal by si si vyprázdniť aj históriu vyhľadávania.

Horizon33_2015 12 11_15 0 42.png
Nathan McAlone

Vypni si aktualizácie aplikácii, zachrániš tak veľa miesta

Ak je tvoj iPhone spomalený a ty stále nevieš prečo, tak toto je možno jedna z odpoved – aktualizácie, ktoré prebiehajú nenápadne na pozadí. Vypni si tieto automatické aktualizácie tak, že sa dostaneš do menu – Nastavenie- iTunes a App Store. Potom už iba stačí prepnúť vypínač do režimu off.

Horizon33_2015 12 11_15 10 20.png
Nathan McAlone

Reštartuj si svoj iPhone, občas mu to iba prospeje.

Restart your iphone every once in a while.jpg
PROKārlis Dambrāns/flickr
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie IPhone