Kamión ilegálne prevážal takmer sedemstotisíc cigariet, pri ich odhalení pomohol aj pes

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
COLNÍCI: Zaistili pašované cigarety
Ozbrojení príslušníci Finančnej správy SR (FS SR) na cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili v návese kamióna 694 380 kusov pašovaných cigariet ukrytých v podlahe návesu. Foto: SITA/FS SR

Príslušníci Finančnej správy SR (FS SR) na cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké (okres Sobrance) odhalili v návese kamióna 694 380 kusov pašovaných cigariet ukrytých v podlahe návesu. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na viac ako 115-tisíc eur.

V tlačovej správe o tom informovala Jana Nimrichterová z organizačného oddelenia Colného úradu Michalovce.

Použili skener aj psa

Na cestnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod vykonávali príslušníci finančnej správy v pondelok 1. februára štandardnú kontrolu ukrajinského kamióna smerujúceho do Českej republiky.

„Pri kontrole inšpekčným skenovacím zariadením označili príslušníci podozrivé miesto v podlahe návesu s podozrením, že tam môže byť ukrytý aj iný tovar, ako bol deklarovaný v colnom vyhlásení,“ uviedla Nimrichterová.

Pri vykonaní dôkladnej colnej kontroly bol nasadený aj služobný pes, ktorý bol vycvičený na detekciu pachových stôp tabakových výrobkov, ktorý taktiež označil podlahu chladiarenského návesu ako podozrivé miesto.

Cigarety bez kolkov

Pri úplnej vnútornej colnej kontrole boli v podlahe odhalené ukryté cigarety v celkovom množstve 694 380 kusov bez platného označenia kontrolnými známkami.

Prípadom sa zaoberá Kriminálny úrad finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru.

Nimrichterová dodala, že v prípade preukázania viny páchateľovi hrozí podľa trestného zákona trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Nimrichterová
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR