Kde bol Korčok v čase vraždy novinára a jeho snúbenice, pýta sa Gyimesi. Horká pravda o prezidentskom kandidátovi vás šokuje!

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Korcok gyimesi.jpg
Na snímke prezidentský kandidát Ivan Korčok a bývalý poslanec NR SR György Gyimesi (Maďarská aliancia). Foto: Koláž SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý poslanec parlamentu a podpredseda strany Maďarská aliancia – Magyar Szövetség György Gyimesi sa vo svojom najnovšom príspevku pýta prezidentského kandidáta Ivana Korčoka, kde bol v čase vraždy novinára Jána Kuciaka(† 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27)?

„Ľudia prichádzali sami, iní v pároch či skupinkách a keď mohli, skončili skôr v práci, aby stihli začiatok protestov Za slušné Slovensko. Dav v Bratislave končil až pri ikonickom „Manderláku“ a osobnosti verejného života pozerali na tisíce ľudí z pódií v tridsiatichštyroch mestách po Slovensku. Protestovali a nemlčali, keď mali pocit, že sa stalo niečo hrôzostrašné,“ píše v úvode svojho príspevku Gyimesi.

Mlčať je funkcia

„Keď sa Slovensko prebudilo do mrazivého februárového rána v roku 2018, novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová už boli po smrti. Slovensko sa dostalo do hľadáčika zahraničných médií a chladnokrvnú vraždu riešili ľudia od Bratislavy po Bardejov. Vyjadrovali sa všetci. Muži a ženy novembra 89, umelci, herci, komici, politici, kolegovia a priatelia novinári, farmári, študenti, aj bežní ľudia. Tí všetci niekde vo vnútri cítili ťažobu a nevedeli sa vyrovnať s chladnokrvnosťou tohto činu. Mlčal však Ivan Korčok,“ píše exposlanec.

„Kde bol vtedy „demokratický kandidát“ na prezidenta Ivan Korčok? Užíval si vládnu funkciu! Ivan Korčok, dal namiesto námestia prednosť vládnej funkcii na ministerstve zahraničných vecí. Pôsobil tam ako štátny tajomník a nepovedal a nespravil nič. Neodstúpil, nevyhranil sa a určite nereagoval rázne,“ hovorí Gyimesi.

Korcok 1.png
V čase, keď Slovenskom otriasla správa o vražde novinára Kuciaka a jeho priateľky Ivan Korčok uverejňoval príspevky zo svojich zahraničných ciest. Jeden z príspevkov Ivana Korčoka z 27. februára 2018 zo zahraničnej cesty v Ženeve. Facebook/Ivan Korčok

Všetci poznáme príslovie, že mlčať je zlato. Ivan Korčok ale vie, že mlčanie znamená skôr funkciu, pretože vždy pôsobil ako človek bez názoru, ktorý plnil úlohy a vykonával vôľu svojich zamestnávateľov. Vždy tak, aby boli spokojní oni a on za odmenu získal dobrú funkciu,“ poznamenal ďalej podpredseda Maďarskej aliancie.

Politický chameleón

Gyimesi ďalej pripomína, že v roku 2017 sa v New Yorku stretol vtedajší prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska s Georgeom Sorosom. O rok po tejto udalosti komentoval vtedajší štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Korčok stretnutie na svojej facebookovej stránke týmito slovami: „Pokiaľ ide o stretnutie prezidenta Kisku s Georgeom Sorosom minulý rok v septembri v New Yorku, môžem potvrdiť, že som sa na ňom nezúčastnil ani ja, ani nikto z delegácie MZVaEZ SR. Zároveň je môj osobný názor, že politický vývoj na Slovensku nie je nijako ovplyvňovaný zo zahraničia,“.

Na situáciu si však inak spomína hovorca prezidenta, Roman Krpelan, ktorý uviedol, že na stretnutí bol človek z ministerstva zahraničných vecí.

Korcok korcok.jpg
Príspevky zo zahraničných ciest Korčoka v čase, keď Slovenskom otriasla vražda novinára. „Ivan Korčok, dal namiesto námestia prednosť vládnej funkcii na ministerstve zahraničných vecí. Pôsobil tam ako štátny tajomník a nepovedal a nespravil nič. Neodstúpil, nevyhranil sa a určite nereagoval rázne,“ kritizoval Gyimesi. Facebook/Ivan Korčok

Šesť mesiacov po vražde, konkrétne 28.8.2018, sa Ivan Korčok stal veľvyslancom v USA a do funkcie ho vymenoval Andrej Kiska. „Aby sa ním stal, bol ochotný stáť bok po boku Róberta Fica a Andreja Danka. Stál, mlčal a dočkal sa. Vymenil hodnoty za funkcie, a vražda novinára sa dala prehltnúť, keď bolo čím zapiť a vo Washingtone bolo,“ hovorí Gyimesi.

O mesiac na to v rámci Dní NATO v Ostrave Korčok prevzal Českú a Slovenskú transatlantickú cenu za rok 2018. „Ivan Korčok bol ocenený za svoje dlhoročné úsilie o podporu transatlantických vzťahov. Ľahko sa na vraždu zabúda vo funkciách a s ocenením. Ivan Korčok vždy vedel, že mlčať je zlato, mlčať je funkcia a správne, mlčať je Ivan Korčok,“ uzavrel svoj príspevok Gyimesi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej KiskaGyörgy GyimesiIvan KorčokJán KuciakMartina Kušnírová
Firmy a inštitúcie Maďarská aliancia