1.6.21. Svetová zdravotnícka organizácia schválila vakcínu od čínskej firmy Sinovac ( SITAzdravotnictvo.sk) Ide už o druhú čínsku vakcínu, ktorej Svetová zdravotnícka organizácia dala zelenú.
28.4.21. V Číne plánujú schváliť miešanie svojich očkovacích látok ( SITAzdravotnictvo.sk) Sinopharm tvrdí, že ich vakcíny sú účinné na 79 % a 72 % a Sinovac uvádza účinnosť svojej látky na úrovni 50 %.
23.3.21. Čínska vakcína CoronaVac účinkuje aj u detí, objavili sa však aj vedľajšie účinky ( SITAzdravotnictvo.sk) Vakcínu testovali na deťoch vo veku od 3 do 17 rokov.
16.3.21. Čína schválila ďalšiu vakcínu proti koronavírusu, zatiaľ len pre núdzové použitie ( SITAzdravotnictvo.sk) Vakcínu na báze proteínovej podjednotky aktuálne testujú v rámci tretej fázy v Uzbekistane, Pakistane a Indonézii.
13.3.21. Čína chce väčšinu svojho obyvateľstva zaočkovať do polovice roka 2022 ( SITAzdravotnictvo.sk) V Číne očkujú štyrmi schválenými vakcínami, ktoré vyvinuli tamojšie spoločnosti.
25.2.21. Čína schválila ďalšie dve vakcíny proti koronavírusu od firiem Sinopharm a CanSino ( SITAzdravotnictvo.sk) Očkovacia látka od CanSino si vyžaduje jednu dávku a 28 dní po jej podaní je účinná na 65,28 %. Jej technológia je podobná vakcínam od spoločností AstraZeneca a Johnson & Johnson.
25.2.21. Čína odmieta tvrdenia, že nútila amerických diplomatov absolvovať análne testy na COVID-19 ( SITAzdravotnictvo.sk) Čína zaviedla používanie análnych testov na koronavírus, pretože sú údajne presnejšie ako výtery z nosa alebo úst.
15.2.21. Koronavírus sa vo Wu-chane podľa expertov WHO šíril oveľa rozsiahlejšie, ako sa predpokladalo ( SITAzdravotnictvo.sk) Experti sa snažia o prístup k stovkám tisícov vzoriek krvi z Wu-chanu, ktoré im Čína doteraz neumožnila preskúmať.
9.2.21. Pôvod COVIDU-19 v čínskom laboratóriu je podľa expertov WHO nepravdepodobný, preskúmali aj iné teórie ( SITAzdravotnictvo.sk) Vedci WHO strávili niekoľko týždňov v čínskom Wu-chane, odkiaľ koncom predvlaňajška začali hlásiť prvé prípady koronavírusu.
6.2.21. Čína schválila širšie využitie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od firmy Sinovac Biotech ( SITAzdravotnictvo.sk) Vakcína Sinovac čelí intenzívnej kritike pre nedostatok transparentnosti. Rôzne krajiny hlásia rôzne výsledky v efektívnosti.
29.1.21. Tím expertov WHO navštívil vo Wu-chane nemocnicu, kde sa liečili prvé pacienti s COVID-19 ( SITAzdravotnictvo.sk) Prvotné záznamy o koronavíruse boli hlásené len ako zápal pľúc neznámeho pôvodu.
28.1.21. Tímu odborníkov z WHO sa skončila karanténa, vo Wu-chane začnú skúmať pôvod koronavírusu ( SITAzdravotnictvo.sk) Odborníci opustili hotel, kde boli izolovaní, vo štvrtok popoludní.
17.1.21. V Číne našli koronavírus v balení zmrzliny, k nákaze zrejme nedošlo ( SITAzdravotnictvo.sk) Na výrobu zmrzliny bolo použité aj sušené mlieko z Nového Zélandu a sušená srvátka z Ukrajiny.
16.1.21. Srbsko dostalo zásielku s miliónom dávok čínskej vakcíny proti koronavírusu, ešte nie je schválená ( SITAzdravotnictvo.sk) Srbský prezident Aleksandar Vučič vyhlásil, že sa čínskou vakcínou dá zaočkovať, aby ukázal, že je bezpečná.
16.1.21. Čína dokončila výstavbu nemocnice pre pacientov s COVID-19 v meste Nan-Kung ( SITAzdravotnictvo.sk) Najnovšie infekcie v krajine sa podľa čínskej Štátnej zdravotníckej komisie šíria nezvyčajne rýchlo.
14.1.21. Experti WHO pricestovali do čínskeho Wu-chanu, po povinnej karanténe môžu začať s vyšetrovaním ( SITAzdravotnictvo.sk) V tíme sú odborníci na vírusy a ďalší experti z viacerých krajín.
11.1.21. Experti WHO preskúmajú v Číne pôvod koronavírusu, do rúk dostanú vzorky aj lekárske záznamy ( SITAzdravotnictvo.sk) Odborníci z radov Svetovej zdravotníckej organizácie by mali do krajiny priletieť už vo štvrtok.
6.1.21. Šéf WHO je sklamaný z postupu Číny, odborníci nemajú povolenia na preskúmanie pôvodu koronavírusu ( SITAzdravotnictvo.sk) Tím odborníkov zostavený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) plánuje v Číne prekontrolovať všetky vzorky a lekárske záznamy.
31.12.20. Čína dala podmienečný súhlas na používanie vakcíny štátnej firmy Sinopharm proti koronavírusu ( SITAzdravotnictvo.sk) Je to prvá očkovacia látka proti ochoreniu COVID-19, ktorej používanie Peking odsúhlasil.
30.12.20. Počet nákaz v čínskom Wu-chane bol podľa výskumu 10-krát vyšší, ako sa oficiálne uvádza ( SITAzdravotnictvo.sk) Vyplýva to zo štúdie čínskeho Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.
Dôchodca sa rozčúlil pre parkovací systém. Treba sa vybaviť flexou, 9 mm železom a strieľať na fízlov, nabádal ľudí
Nákup nákladných automobilov N3G bude strategickou investíciou, Kaliňák musí začať rokovania s českým rezortom obrany