Nový klimatický zákon je podľa zamestnávateľov nadbytočný a ohrozuje ekonomiku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Klima, klimaticke, priroda
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ochrana životného prostredia za cenu ohrozenia ekonomiky a schudobnenia ľudí nemá zmysel. V reakcii na návrh zákona o zmene klímy a nízkouhlíkovej transformácii to konštatujú slovenskí zamestnávatelia.

Škodlivý a nadbytočný návrh

Republiková únia zamestnávateľov, Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR ako aj Asociácia priemyselných zväzov a dopravy podľa zverejnenej tlačovej správy plne podporujú zodpovedný prístup k ochrane životného prostredia, prijímanie legislatívy „pod hlavičkou“ ochrany životného prostredia však podľa nich nesmie byť cieľom, ktorý nadradíme nad všetko.

Návrh zákona vypracovaný Ministerstvom životného prostredia SR považuje zamestnávateľský sektor za škodlivý a nadbytočný.

Zákon zníži životnú úroveň

Od tohto zákona ako celku sa dištancujeme, nemôžeme sa totiž podieľať na tvorbe legislatívy, ktorá zásadným spôsobom poškodí našu ekonomiku a zníži životnú úroveň našich obyvateľov. Svojou nejednoznačnosťou a nevykonateľnosťou sa návrh zákona navyše pridáva k ďalším nástrojom rezortu životného prostredia na byrokratické šikanovanie Slovenska,“ tvrdia zamestnávatelia.

Krajina sa blíži k predčasným voľbám

Zároveň upozorňujú, že takýto, ako aj obdobné, výrazné zásahy do spôsobu fungovania domácej ekonomiky a priemyslu, by nemali byť schvaľované a prijímané v situácii, kedy sa krajina blíži k predčasným parlamentným voľbám.

Očakávame, že táto kľúčová téma bude podrobne odborne prediskutovaná v pripravovaných volebných programoch jednotlivých politických strán tak, aby jednotlivé strany a politici získali k tejto dôležitej otázke vo voľbách jasný mandát,“ odkazujú zamestnávatelia politikom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Asociácia priemyselných zväzov a dopravyAZZZ Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRRUZ Republiková únia zamestnávateľov