Priatelia Zeme vyzývajú ľudí k zapojeniu sa do iniciatívy "Júl bez plastu". Ako môžete prispieť k zníženiu znečistenia?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Plasty obaly jednorazové recyklácia
Foto: ilustračné, pixabay.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Mesiac júl je známy aj ako „Júl bez plastu“. Ide o iniciatívu, ktorá každoročne zapája milióny ľudí z celého sveta do znižovania množstva plastového odpadu.

Priatelia Zeme – SPZ vyzývajú slovenskú verejnosť a médiá, aby sa pridali k tomuto globálnemu hnutiu informovaním o možnostiach znižovania plastového odpadu a aktívnou účasťou na rôznych aktivitách. Združenie tvrdí, že v rámci iniciatívy Júl bez plastu môžu ľudia prispieť k zníženiu plastového znečistenia mnohými spôsobmi.

„K tomuto účelu sme vytvorili webovú stránku www.nulaodpadu.sk, kde nájdete k téme znižovania množstva plastových odpadov viacero pomôcok – návrhy aktivít pre samosprávy, obchody, jednotlivcov, rôzne infografiky a kvízy, ktoré môžete využiť,“ uvádzajú Priatelia Zeme – SPZ.

Júl bez plastu dáva priestor pre kreatívne a praktické nápady, ako znížiť využívanie plastov v každodenných situáciách a súčasne zvýšiť povedomie o dopade plastového znečistenia na životné prostredie. Účasť na tejto výzve je len malým krokom pre jednotlivcov, ale môže znamenať veľký prínos k zlepšeniu životného prostredia na globálnej úrovni.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Priatelia Zeme