Riaditeľka Greenpeace Slovensko končí vo funkcii, organizácia už spustila výberové konanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Katarína Juríková
Výkonná riaditeľka Greenpeace Slovensko Katarína Juríková končí vo funkcii. Foto: archívne, SITA/Diana Černak
Tento článok pre vás načítala AI.

Katarína Juríková končí vo funkcii riaditeľky Greenpeace Slovensko, ktorou bola od roku 2019. Organizáciu však neopúšťa, nakoľko bude viesť európsku kampaň v oblasti poľnohospodárstva.

Keď som dostala ponuku viesť v rámci Greenpeace európsku kampaň zameranú na poľnohospodárstvo, nemohla som odmietnuť, keďže práve poľnohospodárske a potravinové systémy sú moja srdcovka,“ uviedla Juríková.

Organizácia tiež dodala, že Greenpeace Slovensko sa pod jej vedením podieľalo na usporiadaní študentského klimatického štrajku a dosiahol podporu Slovenska pre ambicióznejšie klimatické ciele do roku 2030. Organizácia ďalej informovala, že pod jej vedením naštartovala kampaň proti fosílnemu plynu a LNG terminálu a v rámci výzvy politikom „Za zimu bez (c)hladu“.

Greenpeace Slovensko žiadalo dosiahnuť 100-percentné pokrytie investícií na obnovu domov pre nízkopríjmové domácnosti trpiace energetickou chudobou, čo sa následne vtedajší minister životného prostredia Ján Budaj zaviazal zapracovať do ďalšieho kola výziev.

Organizácia už spustila výberové konanie na nového riaditeľa/riaditeľku.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján BudajKatarína Juríková
Firmy a inštitúcie Greenpeace Slovensko