Koalícia zrejme neotvorí smerákom mimoriadnu schôdzu o ochrane poľnohospodárskej a lesnej pôdy

SMER SD: Vyjadrenie po rozhodnutí súdu o referende
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 12. októbra 16:57

Mimoriadna schôdza parlamentu o ochrane poľnohospodárskej a lesnej pôdy by sa nemala uskutočniť. V koalícii nie je vôľa spustiť schôdzu, ktorú iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Agentúre SITA to povedal Peter Pčolinský, predseda poslaneckého klubu Sme rodina.

Zbytočná schôdza

„Koaličné strany nechcú schôdzu s týmto programom otvárať. Je to úplne zbytočná schôdza, ministerstvo zahraničných vecí v tejto veci koná,“ uviedol Pčolinský.

To znamená, že vládna poslanecká väčšina program schôdze pravdepodobne neschváli. Smer-SD podal návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze v pondelok 11. októbra. Schôdza sa musí konať do siedmich dní. Predseda parlamentu by ju zvolal na štvrtok 14. októbra o13:00.

Stretnutie Korčoka so Szijjartóom

Opozičná strana tvrdí, že narastajú pokusy zahraničných subjektov vrátane iných štátov nadobúdať vlastníctvo k významným častiam slovenskej pôdy. Líder Smeru-SD Robert Fico nedávno uviedol, že Maďarsko skupuje na Slovensku nehnuteľnosti a môže chystať aj nákup slovenských pozemkov.

V tejto veci minulý týždeň hovoril minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) s maďarským šéfom diplomacie Pétrom Szijjartóom.

Podľa Korčoka by sa o niektorých krokoch maďarskej strany nemalo Slovensko dozvedať z médií. Minister spomenul napríklad nákupy budov Maďarskom v Košiciach či špeciálny maďarský fond, ktorý má nakupovať pôdu v krajinách strednej Európy.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Peter PčolinskýRobert Fico
    Firmy a inštitúcie Sme rodinaSMER-SD