Korčok označil útok na Fica za bezprecedentný čin. Vyzýva politikov, aby začali konať a nesedeli na sociálnych sieťach (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovakia Presidential Election
Občiansky kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok počas brífingu po odovzdaní hlasu v druhom kole prezidentských volieb 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok označil atentát na premiéra Roberta Fica za hroznú vec a bezprecedentný čin.

Premiérovi praje veľa síl

Očakáva, že to pravdepodobne veľmi zmení spoločnosť. Prejavy násilia, fyzického i verbálneho, dôrazne odsúdil. Ficovi poprial veľa síl, aby to všetko zvládol.

„Chcem ale štátnym orgánom pripomenúť, že to je mimoriadny bezpečnostný incident. Preto v tejto situácii majú štátne inštitúcie okamžite konať a informovať,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Koalícia bičuje emócie

„Kde je okamžité zvolanie Bezpečnostnej rady, kde je Úrad na ochranu ústavných činiteľov, aby informoval, čo sa presne stalo a kde je minister vnútra?,“ spytoval sa.

„Zatiaľ evidentne všetci sedia na sociálnych sieťach a vyžívajú sa v beletrii na facebooku,“ poznamenal. Poukázal i na koaličných politikov, ktorí podľa neho bičujú emócie. Vyzval ich, aby začali konať tak, ako im zákon ukladá v takýchto situáciách.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokRobert Fico
Firmy a inštitúcie Bezpečnostná rada SRProgresívne Slovensko (PS)Úrad na ochranu ústavných činiteľov