Kandidátom kotlebovcov na post šéfa Trenčianskeho kraja je Anton Kysel, v Žilinskom kraji nominovali Františka Drozda

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZHROMAŽŽDENIE: ĽSNS v Trenčíne
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Somr.

Kandidátom strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko na post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) je Anton Kysel. Na tlačovom brífingu pred budovou Úradu TSK to oznámil predseda strany Marian Kotleba.

Kandidatúru už oznámil Máťoš

„Sme presvedčení, že desiatky miliónov eur, ktoré mali v poslednom volebnom období samosprávne kraje ročne k dispozícii, neboli pretavené do lepšieho života ľudí a Trenčiansky samosprávny kraj nie je výnimkou,“ skonštatoval Kotleba.

Kysel je zatiaľ druhým oficiálnym uchádzačom o post predsedu TSK, pred mesiacom oznámil kandidatúru podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia a viceprimátor Považskej Bystrice Peter Máťoš.

Súčasný trenčiansky župan Jaroslav Baška (Smer-SD) avizoval potvrdenie svojej v poradí tretej kandidatúry v piatok 1. júla.

Drozd je štvrtým kandidátom

František Drozd kandiduje za kotlebovcov na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Predseda strany Marián Kotleba to oznámil na tlačovom brífingu pred budovou Úradu ŽSK.

Drozd je v poradí štvrtým oficiálnym uchádzačom o post predsedu ŽSK. Strana Smer-SD nominovala dvojnásobného žilinského primátora Igora Chomu a Kresťanskodemokratické hnutie súčasného podpredsedu ŽSK Igora Janckulíka.

Svoju snahu obhájiť predsednícky post už potvrdila aj súčasná županka Erika Jurinová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anton KyselFrantišek DrozdMarian Kotleba
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoTSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)Žilinský samosprávny kraj