Kubovič sa v novembri môže stať novým predsedom ÚVO, počíta s ním vládny návrh

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Kubovič
Peter Kubovič. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) budú v novembri voliť nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Vládny návrh počíta s voľbou Petra Kuboviča.

Peter Kubovič je vyštudovaný právnik, je členom Rady Úradu pre verejné obstarávanie a špecialistom obstarávania Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s. V minulosti pôsobil aj ako vedúci odboru verejného obstarávania Mesta Trnava a na rôznych pozíciách v rámci ÚVO.

Doterajší šéf ÚVO Miroslav Hlivák ešte v polovici augusta oznámil, že nebude opätovne kandidovať na post šéfa úradu. Do výberového konania sa prihlásili Peter Kubovič, Tomáš Lepieš, Ľubomír Kubička a Helena Polónyi, avšak dvaja z nich nepredložili potvrdenie o bezpečnostnej previerke na stupeň tajné v stanovenom termíne.

Z toho dôvodu boli na verejné vypočutie pozvaní len Peter Kubovič a Tomáš Lepieš. Obaja na verejnom vypočutí uspeli, Lepieš získal 859 bodov a Kubovič 858 bodov. Komisia neurčila finálne poradie a oboch odporučila vláde. Tá schválila návrh na voľbu Kuboviča.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter KubovičTomáš Lepieš
Firmy a inštitúcie ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie