Ukrajina očakáva v zime rekordný počet útokov dronov, stovky ich už Rusi použili počas jesene

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine, protiofenzíva
Foto: archívne, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajinskí predstavitelia uviedli, že túto zimu očakávajú rekordný počet útokov ruských dronov na ich území. Ako referuje web news.sky.com, hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat uviedol, že na základe údajov za september by ruské útoky s použitím iránskych bezpilotných lietadiel Šáhid prekonali minuloročný počet.

Desiatky bezpilotných lietadiel Šáhid

„Táto jeseň je už rekordná, čo sa týka počtu bezpilotných lietadiel Šáhid. Viac ako 500 (bolo použitých) v septembri,“ povedal v rozhovore pre národnú televíziu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tento počet porovnal s ruskými náletmi na Ukrajinu počas minulej zimy a povedal, že za šesť mesiacov bolo použitých asi tisíc bezpilotných lietadiel Šáhid.

Ukrajinský energetický systém

Útoky na energetické zariadenia minulú zimu poškodili značnú časť ukrajinského energetického systému a prinútili väčšinu miest prideľovať elektrinu a teplú vodu.

Napriek tomu, že Ukrajina posilnila svoju protivzdušnú obranu, úrady varovali pred rizikom opätovných útokov v priebehu nasledujúcej zimy, pričom elektrická sieť po ostatnom bombardovaní ešte ani zďaleka nebola obnovená.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jurij Ihnat