LABDARÚGÁS: Weissék mérlege 2 győzelem, 1 vereség

ZSOLNA, október 11. (WEBNOVINY) – A szlovák labdarúgó-válogatott október 12-én, kedden 20.30 órakor a zsolnai stadionban játssza következő Eb-selejtező mérkőzését Írország ellen. Vladimír Weiss szövetségi kapitány védencei a B-csoportban eddig három találkozón léptek pályára, a mérlegük 2 győzelem, 1 vereség, 3:3-as gólarány.

Szlovákia válogatottja a 2012-es Eb-selejtezők során először szeptember 3-án Pozsonyban mutatkozott be, ezen szoros győzelmet aratott Macedónia ellen. A gólt a rendes játékidő letelte után lőtte a csatár Filip Hološko. A második összecsapásra szeptember 7-én Moszkvában került sor, ezen Weiss együttese ugyancsak 1:0-ra nyert Moszkvában az oroszok ellen. Az idei dél-afrikai világbajnokság nyolcaddöntősének egyetlen gólját a 27. percben érte el a szélső Miroslav Stoch. Az október 8-án Jerevánban lejátszott harmadik mérkőzés kevésbé volt sikeres: Örményországban 1:3 arányban vesztett a csapat, amelynek egyetlen találatát az ifjabb Vlado Weiss lőtte.

Vladimír Weiss szövetségi kapitány az eddigi selejtezők során 20 játékosnak adott lehetőséget. A kapus Ján Mucha, valamint Martin Škrtel és Marek Hamšík mindhárom találkozón végig a pályán volt.

Legközelebbi mérkőzés, október 12., Zsolna 20.30: Szlovákia – Írország

A következő 20 játékos lépett pályára az előző három selejtezőn:

3 meccsen – ifj. Ján Mucha, Martin Škrtel, Saláta Kornél, Juraj Kucka, Marek Hamšík, Miroslav Stoch, Filip Hološko

2 meccsen- Tomáš Hubočan, Zdeno Štrba, Marek Sapara, Erik Jendrišek, Radoslav Zabavník, Miroslav Karhan, Peter Pekarík, ifj. Vladimír Weiss

1 meccsen – Jakub Sylvestr, Mário Pečalka, Kamil Kopúnek, Stanislav Šesták, Filip Šebo

Az eddigi mérkőzések góllövői: 1 – Filip Hološko, Miroslav Stoch, ifj. Vladimír Weiss.

Viac k osobe Erik JendrišekFilip HološkoFilip ŠeboJakub SylvestrJán MuchaJuraj KuckaKamil KopúnekMarek HamšíkMarek SaparaMário PečalkaMartin ŠkrtelMiroslav KarhanMiroslav StochPeter PekaríkRadoslav ZabavníkStanislav ŠestákTomáš HubočanVladimír WeissZdeno Štrba