Landa sa po páde na Giro d'Italia vrátil domov. Čaká ho však dlhá rekonvalescencia

Španielsky jazdec Mikel Landa utrpel zlomeninu stavca, no zostáva optimistický a ďakuje za podporu.
Portugal Spain Cycling La Vuelta
Mikel Landa počas minuloročnej Vuelty. Foto: SITA/AP

Španielsky cyklista Mikel Landa bol po vážnom páde na úvodnej etape Giro d’Italia prevezený domov, kde ho čaká dlhá rekonvalescencia. Tridsaťpäťročný baskický vrchár utrpel zlomeninu stavca po tom, čo v Tirane minulý piatok narazil do obrubníka a spadol z výšky približne jedného metra na chodník.

Jeho tím Soudal Quick Step v pondelok potvrdil, že napriek zlomenine sa neobjavili ďalšie komplikácie a Landa mohol cestovať domov.

Patril k favoritom

„Bude to dlhá rekonvalescencia, ale podpora, ktorú som dostal, ma posilní na mojej ceste,“ uviedol Landa vo vyhlásení tímu. Poďakoval sa divákom, ktorí mu pomohli na mieste nehody, nemocničnému personálu, svojmu tímu a všetkým, ktorí sa o neho starali a pomohli mu vrátiť sa domov.

Landa patril medzi favoritov na celkové víťazstvo na Giro d’Italia, keďže v minulosti už dvakrát obsadil tretie miesto. Po troch dňoch pretekov v Albánsku sa Giro počas voľného pondelka presunulo cez Jadran do Talianska, kde v utorok pokračuje štvrtou etapou s cieľom v Lecce na juhu Apeninského polostrova.

Viac k osobe: Mikel Landa

Odporúčané