Lazio v šlágri Serie A otočilo zápas s Interom, Lobotka sledoval triumf Neapola len z lavičky (video)

Diego Godin, Sergej Milinković Savić, Lazio Rím, Inter Miláno, Serie A
Diego Godin (Inter Miláno) v hlavičkovom súboji so Sergejom Milinkovićom-Savićom z Lazia Rím počas zápasu 24. kola Serie A. Rím, 16. február 2020. Foto: Alfredo Falcone/LaPresse via AP.

Futbalisti majstrovského Juventusu Turín nedeľňajším víťazstvom nad Bresciou (2:0) potvrdili svoju pozíciu lídra talianskej Serie A. Do streleckej listiny sa zapísali Paulo Dybala a Juan Cuadrado.

Iba na lavičke náhradníkov zápas 24. kola presedel Stanislav Lobotka a jeho SSC Neapol vyhral na trávniku Cagliari vďaka gólu Driesa Mertensa 1:0. Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel medzi Sassuolom a Parmou, ale v zostave hostí pre zranenie chýbal Juraj Kucka.

Vo večernom šlágri triumfovalo Lazio Rím nad Interom Miláno 2:1. „Nerazzurri“ viedli na Olympijskom štadióne v Ríme 1:0 zásluhou Ashleyho Younga, ktorý skórovali v 44. minúte. Krátko po polčase však pokutový kop premenil Ciro Immobile a v 69. minúte brankára hostí prekonal aj Sergej Milinković-Savić. V zostave milánskeho tímu nechýbal Milan Škriniar, ktorý odohral celý zápas. Denis Vavro sledoval triumf Lazia len z lavičky náhradníkov.

Lazio vďaka triumfu predbehlo Inter a v tabuľke je s 56 bodmi na druhom mieste. Vedúci Juventus má o bod viac a milánsky Inter je na 54 bodoch.

Serie A 2019/2020 – 24. kolo

• nedeľa

Udinese – Verona 0:0

Juventus Turín – Brescia 2:0 (1:0)
Góly: 39. Dybala, 75. Cuadrado, ČK: 37. Aye (Brescia)

Sampdoria Janov – Fiorentina 1:5 (0:3)
Góly: 90. Gabbiadini – 8. Thorsby (vlastný), 18. a 57. Vlahovič (prvý z pok. kopu), 40. a 78. Chiesa (prvý z pok. kopu), ČK: 39. Murru – 45. Badelj

Sassuolo – Parma 0:1 (0:1)
Gól: 25. Gervinho

Cagliari – Neapol 0:1 (0:0)
Gól: 66. Mertens