Legendárny sánkar Armin Zöggeler ukončil kariéru

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Armin Zöggeler
Armin Zöggeler Foto: SITA/AP

MILÁNO 14. októbra (WEBNOVINY) – Legendárny taliansky sánkar Armin Zöggeler ohlásil ukončenie aktívnej činnnosti. Zöggeler, ktorý ako prvý športovec v súťaži jednotlivcov získal medailu na šiestich olympijských hrách, oznámil definitívny koniec na utorňajšej tlačovej konferencii v Miláne. „Inštinkt mi po zimných olympijských hrách v Soči naznačoval, že teraz je ten správny čas. Chcel som si však byť stopercentne istý.“

Štyridsaťročný Zöggeler začal svoju spanilú medailovú jazdu pod piatimi olympijskými kruhmi v nórskom Lillehammeri 1994, kde ako 20-ročný získal bronzovú medailu. O štyri roky neskôr v japonskom Nagane vystúpil na strieborný stupienok, vytúžené zlato si vybojoval v americkom Salt Lake City 2002 aj v talianskom Turíne pred ôsmimi rokmi. Úspešné olympijské vystúpenia zakončil bronzom na tohtoročných ZOH v Soči, kde bol vlajkonosičom talianskej výpravy.

Okrem šiestich olympijských medailí má v zbierke aj šesť najcennejších kovov a dovedna šestnásť medailí zo svetových šampionátov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Armin Zöggeler