Letná olympiáda v Tokiu (lukostreľba): Baránková podľahla Parnatovej, do vyraďovacej časti vstupovala ako favoritka

Denisa Baránková, letná olympiáda v Tokiu
Slovenská reprezentantka Denisa Baránková počas zápasu 1. kola vyraďovacej súťaže, v ktorom prehrala s Reenou Pärnatovou z Estónska na letnej olympiáde v Tokiu. Tokio, 29. júl 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 29. júla 8:38

Slovenská reprezentantka Denisa Baránková nepostúpila do 2. kola vyraďovacej súťaže žien v olympijskom luku na Hrách XXXII. olympiády v japonskom Tokiu. Baránková prehrala s Estónkou Reenou Pärnatovou 4:6, keď v záverečnom piatom sete podľahla tesne 22:24. Pre 19-ročnú Slovenku to znamená rozlúčku s olympijským turnajom v Tokiu.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Najmladšia členka slovenskej olympijskej výpravy v Tokiu predtým v kvalifikácii skončila dvanásta v osobnom aj slovenskom juniorskom rekorde (655) a do vyraďovacej časti vstupovala ako favoritka.

Online prenos (minúta po minúte)

Bronzová medailistka z tohtoročných majstrovstiev Európy v tureckej Antalyi sa však nevyrovnala podľa predstáv s veternými podmienkami v Jumenošima Final Field. V súboji s 27-ročnou Pärnatovou síce po prvom sete viedla 2:0, ale neskôr prehrávala 2:4. Dotiahla ešte na 4:4, keď vo štvrtom sete s dvoma trafenými deviatkami súperku jasne prevýšila 27:21. Rozhodujúci piaty set však mladá Slovenka prehrala 22:24.

Letná olympiáda v Tokiu (lukostreľba)

• od 5:45 SELČ

Reena Pärnatová (Est.) – Denisa Baránková (SR) 6:4 (22:26, 21:15, 23:22, 21:27, 24:22)

Na olympijských hrách sa v lukostreľbe strieľa na vzdialenosť 70 m. V Jumenošima Parku absolvovali ženy v piatok svoje kvalifikačné kolo, v dňoch 28. a 29. júla sú na programe úvodné dve kolá eliminácie, súťaž vyvrcholí 30. júla súbojmi o medaily. Okrem žien a mužov sa bude v Tokiu bojovať o medaily aj v tímových súťažiach mužov a žien a tiež v mixe. Spoločná súťaž mužov a žien bude mať pod piatimi kruhmi súťažnú premiéru.