Slovan Bratislava remizoval s Dinamom Batumi, nevyužil presilovku a vyslúžil si piskot od fanúšikov (foto)

Futbal (Liga majstrov): Slovan Bratislava - Dinamo Batumi
Sandro Altunašvili z FC Dinamo Batumi a Jaromír Zmrhal z ŠK Slovan Bratislava počas úvodného zápasu v 1. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2022/2023. Bratislava, 6. júl 2022. Foto: SITA/Jana Birošová.
  • aktualizované 6. júla 23:10

Futbalisti Slovana Bratislava nevstúpili úspešne do pohárovej Európy, keď v stredajšom úvodnom zápase prvého kvalifikačného kola futbalovej Ligy majstrov 2022/2023 remizoval s FC Dinamo Batumi 0:0.

Kobachidze videl červenú kartu

„Belasí“ hrali viac ako polovicu duelu hrali proti desiatim. V 42. minúte totiž po druhej žltej karte predčasne putoval pod sprchy Mamuka Kobachidze.

Obaja súperi mali vyrovnané držanie lopty. Hostia z Gruzínska napriek tomu, že počas celého druhého polčasu hrali o jedného futbalistu menej v porovnaní s domácimi, mali viac striel na bránku ako domáci.

Ak Slovan postúpi do 2. kvalifikačného kola nastúpi proti lepšiemu z dvojice FC Tobol Kostanaj – Ferencváros Budapešť, v prvom súboji nastúpi na pôde súpera 19. alebo 20. júla, odveta bude na programe 26. alebo 27. júla v Bratislave. Ak slovenský majster nepostúpi cez Gruzíncov, predstaví sa v 2. kvalifikačnom kole Európskej konferenčnej ligy – 21. a 28. júla bude súperom zdolaného mužstva z konfrontácie majstrov Slovenska a Gruzínska bude tím, ktorý v Lige majstrov nepostúpi z 1. kvalifikačného kola medzi KKS Lech Poznaň a FK Karabach.

Hostia pozorne bránili

Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. začali duelu stiahnutí, no s pribúdajúcim časom sa osmelili. Slovan si v druhom polčase vážnejšiu šancu nevypracoval a nevyužil ani početnú výhodu, hostia pozorne bránili a domov si odniesli remízu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Sme sklamaný a mrzí nás to, veď sme viac ako polčas hrali presilovku a nevyužili sme to. Bezgólová remíza nie je to, čo sme chceli. Máme však pred sebou ešte odvetu, v ktorej zabojujeme o postup. Šance tam v prvom polčase boli, po zmene strán len ich náznaky. Do ďalšieho duelu sa ešte musíme poriadne zlepšiť. Nikto z klubu nemôže byť spokojný s takým výkonom a ani výsledkom,“ povedal po skončení stretnutia krajný obranca Jurij Medveděv do mikrofónu RTVS.

Odveta sa hrá budúcu stredu 13.júla od 19.00 SELČ na pôde gruzínskeho majstra, v prípade nerozhodného výsledku sa bude predlžovať.

Liga majstrov – 1. kvalifikačné kolo

• prvý zápas

ŠK Slovan Bratislava – FC Dinamo Batumi 0:0

• Národný futbalový štadión

Žlté karty (2 – 6):
54. T. Barseghjan, 90.+4 I. Šaponjič – 1. B. Teidi, 26. a 42. M. Kobachidze, 76. G. Čabradze, 90.+4 L. Kupatadze, 90.+4 G. Rechviašvili

Červené karty (0 – 1):
42. M. Kobachidze po 2. ŽK

strely celkovo (na bránu): 13:13 (5:6) rohové kopy: 4:1, ofsajdy: 2:0, držanie lopty (v %): 52 – 48, rozhodcovia: David Coote – Ian Hussin, Nick Hopton (všetci V. Brit.), 10 189 divákov

Slovan: Chovan – Medveděv, Kashia, Abena, De Marco (58. Čakvetadze) – Kankava, Kucka (86. Holman) – Barseghjan (58. Green), Weiss (78. A. Čavrič), Zmrhal – Ramirez (58. Šaponjič)
Dinamo: Kupatadze – Čabradze, Kobachidze, Azackij, Azarov – Teidi, Altunašvili (86. Navalovski) – Mamučašvili, Bidzinašvili (45. Rechviašvili), Davitašvili (72. Vastadze) – Flamarion (72. Radin)

Eric Ramirez z ŠK Slovan Bratislava, Grigol Chabradze a Mamuka Kobachidze, obaja z FC Dinamo Batumi počas úvodného zápasu v 1. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2022/2023. Bratislava, 6. júl 2022. Foto: SITA/Jana Birošová.
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava počas úvodného zápasu 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2022/2023 proti Dinamu Batumi. Bratislava, 6. júl 2022. Foto: SITA/Jana Birošová.
Olexandr Azatskiy z FC Dinamo Batumi a Jaromír Zmrhal z ŠK Slovan Bratislava počas úvodného zápasu v 1. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2022/2023. Bratislava, 6. júl 2022. Foto: SITA/Jana Birošová.