Loch blízko k triumfu, Ninis klesol na 24. miesto

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Felix Loch
Foto: AP Photo/Charlie Krupa

WHISTLER 14. februára (WEBNOVINY) – Už len jedna jazda delí nemeckého reprezentanta Felixa Locha od triumfu v súťaži sánkarov na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri. Po dvoch najrýchlejších sobotňajších jazdách mal 20-ročný dvojnásobný majster sveta najlepší čas aj v prvej nedeľňajšej a pred vyvrcholením pretekov zvýšil svoj náskok na čele na 0,520 s. V prípade víťazstva rodáka z Sonnebergu by zlatá medaila v kategórii mužov už deviatykrát v histórii putovala do Nemecka. Naposledy sa tak stalo pred 12 rokmi, keď na ZOH 1998 v japonskom Nagane si prvenstvo vybojoval legendárny Georg Hackl.

Ani na ďalších medailových pozíciách nenastali v porovnaní s poradím po prvej polovici zmeny. Druhý je zatiaľ skúsenejší Lochov krajan David Möller a tretí je najväčší favorit Armin Zöggeler z Talianska. Obhajca prvenstva spred štyroch rokov z Turína, usilujúci sa o tretí triumf na ZOH v rade, dosiahol v nedeľu v ľadovom tobogane vo Whistleri až šiesty najlepší čas a jeho odstup Locha narástol na 1,002 s, čím sa pred záverečnou jazdou prakticky odpísal z boja o zlato. Hneď za Zöggelerom nasleduje podľa predsúťažných prognóz druhý najvážnejší adept na triumf Rus Albert Demčenko (+1,024). Doterajšie vydarené nemecké vystúpenie zvýrazňuje Andi Langenhan na 5. mieste (+1,242). Trojnásobné zastúpenie v prvej desiatke majú aj Rakúšania (6. D. Pfister, 9. Kindl, 10. M. Pfister). Kanaďan Samuel Edney potešil domácich fanúšikov posunom z konca prvej desiatky na ôsmy stupienok.

Jediný Slovák v štartovom poli 38 sánkarov Jozef Ninis mierne klesol. V cieli úvodnej nedeľňajšej jazdy klasifikovali zverenca reprezentačného trénera SR Ľubomíra Micka až na 30. pozícií, čo znamenalo v celkovom hodnotení jednomiestny pokles na 24. priečku s odstupom 1,779 s na nemeckého lídra. Dvadsaťosemročný rodák z Čadce bude mať vo Whistler Sliding Centre ešte šancu vylepšiť si konečné umiestnenie a prekonať výsledok zo svojej premiéry na ZOH 2006 v talianskom Turíne, kde bol 22.

Výsledky:

Muži (poradie po tretej z celkovo štyroch jázd): 1. Felix Loch 2:24,914 min, 2. David Möller (obaja Nem.) +0,520 s, 3. Armin Zöggeler (Tal.) +1,002, 4. Albert Demčenko (Rus.) +1,024, 5. Andi Langenhan (Nem.) +1,242, 6. Daniel Pfister (Rak.) +1,259, …24. JOZEF NINIS (SR) +3,078.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Armin ZöggelerFelix LochJozef Ninis