ĽSNS podporí otvorenie mimoriadnej schôdze, Demokrati chcú pracovať a nie robiť kulisu pre „kampaňové atómovky“ 

DEMOKRATI: Predstavili nové posily
Sprava: Predseda strany Demokrati Eduard Heger a Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

Nezaradení poslanci strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (Kotlebovci-ĽSNS) podporia otvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorú predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal na pondelok 29. mája o 9:00 hod.

Základná práca poslanca parlamentu

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol poslanec NR SR Martin Beluský (Kotlebovci-ĽSNS), strana hlasovala proti predčasnému ukončeniu 90. riadnej parlamentnej schôdze.

„Sme povinní rokovať a hlasovať o všetkých predložených návrhoch, to je základná práca poslanca parlamentu. Stále je otvorených viacero potrebných a dôležitých zákonov, ktoré ak ich teraz neprerokujeme, znižuje sa pravdepodobnosť ich prijatia,“ tvrdí Beluský.

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporia návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorý iniciovalo hnutie OĽaNO a priatelia.

SaS odmieta populistické návrhy

Odôvodnili to tým, že sa odmietajú podieľať na populistických a nezmyselných návrhoch, ktoré rozvracajú verejné financie, zvyšujú dane a prikazujú iným, ako majú žiť.

„Predvolebnú kampaň o zákaze interrupcií, zákaze porna či zatvorených obchodoch v nedeľu si môžu poslanci OĽaNO robiť sami, pokojne aj na centrále svojej strany, a to bez toho, aby tým zaťažovali nás a celú verejnosť,“ uviedol podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Ak hnutie OĽaNO a priatelia zváži vypustenie kampaňových zákonov poškodzujúcich rozpočet, strana Demokrati je ochotná podporiť mimoriadnu schôdzu.

Nedorokované zákony z májovej schôdze

Poslanci za stranu Demokrati sú pripravení pracovať, pretože to pokladajú za svoju povinnosť. Ako však strana v tlačovej správe uviedla, chcú v parlamente pracovať, nie robiť kulisu pre „kampaňové atómovky“.

Poslanci sa rozhodli pred hlasovaním o takmer 40 zákonoch z dielne hnutia OĽaNO a priatelia ukončiť schôdzu a ísť domov na dovolenku. Uviedol to v piatok na tlačovej besede predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Ako ďalej tvrdí, išlo o poslancov zo Smeru-SD, Hlasu-SD, Republiky, SaS, Progresívneho Slovenska, Demokratov a Sme rodina.

„Disponujeme 35 poslancami, tak sme sa rozhodli, že podáme návrh s 30 podpismi do podateľne Národnej rady (NR) SR a zvoláme mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa bude rokovať o všetkých zákonoch, ktoré sa nedorokovali na májovej schôdzi. Pozývame tak poslancov naspäť do roboty, aby si prišli dorobiť to, čo nedokončili,“ vyhlásil Šipoš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárBranislav GröhlingMartin BeluskýMichal Šipoš
Firmy a inštitúcie Hlas-SDHnutie RepublikaKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNárodná rada SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaSMER-SDStrana Demokrati