Ľudí naštvali vyššie poplatky za hroby. Čo ich vykurujeme či vysvecujeme? Pýtajú sa na argument o inflácii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
pohreb, hrob, cintorín
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Mesto Humenné sa rozhodlo zvýšiť poplatky za hrobové miesta. Doteraz obyvatelia platili pri jednohrobe 46 eur, po schválení to bude až 74 eur. Iná cena je však pri dvojhrobe či urne. Ako informovala TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk, za zvýšením sú objektívne dôvody.

Podľa riaditeľa Technických služieb Milana Kuruca môže za to inflácia, pre ktorú sa zvýšili poplatky za uskladnenie odpadu, pohonné hmoty či vodu. S tým však nesúhlasí mestský poslanec Radovan Chovanec. Čo s tým má inflácia? Čo tie hroby vykurujeme? Či vysvecujeme? Ja tomu nerozumiem,“ povedal.

Hovorca mesta Humenné Marián Škuba pre televíziu uviedol, že poplatok za hrobové miesta sa v meste nezvyšoval od roku 2016. Zvýšenie je však v priemere o 60 percent. Aj po zvýšení patrí medzi najlacnejšie,“ ozrejmil Škuba.

Jedna z obyvateliek na margo zvýšenia uviedla, že ak to bolo potrebné, možno mohlo stači tridsať či dvadsať percent. Čo urobíme, keď chceme dakde odpočívať. Dnes nám nikto nič zadarmo nedá,“ dodáva ďalší.

Podľa Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) ceny nahor upravovali viaceré slovenské mestá. Zároveň dodáva, že od 1. januára to môže byť ešte horšie. Viac si prečítajte na stránke Noviny.sk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať