Ľudia budú môcť štátu zrejme „nabonzovať“ toho, kto porušuje protiepidemické opatrenia

BRATISLAVA: Opatrenia proti šíreniu koronavírusu
Oznam o povinnosti cestujúcich nosiť rúška vo vozidlách bratislavskej mestskej hromadnej dopravy na dverách trolejbusu ako opatrenie v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom (2019-nCoV) na Slovensku. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Vláda možno zriadi mail, nonstop linku a webstránku pre prípadné nahlásenie porušovania protiepidemických opatrení aj na pracovisku. Ide o jedno z opatrení, ktoré vzišli z rokovania okrúhleho stola predstaviteľov štátu, vedcov a odborníkov.

Viac o téme: Koronavírus

Vládny kabinet zobral tento návrh na vedomie na svojom zasadnutí v nedeľu 28. februára v rámci riešenia aktuálnej pandemickej situácie. Vláda odobrila celkovo desať okruhov opatrení, ktorých cieľom má byť zastavenie nárastu hospitalizácií v nemocniciach a spomalenie šírenia ochorenia COVID-19.

Ministri v rámci rokovania zatiaľ len predsedom vyšších územných celkov nariadili zriadiť mail, nonstop linku a webstránky iba pre prípadné nahlásenie nedostupnosti všeobecných lekárov. Toto opatrenie by malo zlepšiť prednemocničný manažment pacientov s ochorením COVID- 19.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom