Lukáš Lacko potrápil v Aucklande Johna Isnera

Lukáš Lacko (SR) - Lukáš Rosol (ČR) 6:4, 4:6, 6:4
Slovenský tenista Lukáš Lacko počas finále dvojhry mužov 14. ročníka turnaja ATP Challenger Tour Slovak Open proti českému tenistovi Lukášovi Rosolovi. Bratislava, 10. november 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

AUCKLAND 8. januára (WEBNOVIYN) – Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji ATP Heineken Open na tvrdom povrchu v novozélandskom Aucklande s Američanom Johnom Isnerom za 111 minút 6:7 (1), 6:3 a 2:6.

Slovenská jednotka odohrala s turnajovou trojkou vyrovnaný zápas. V tajbrejku prvého setu ušiel Američan Lackovi až na 6:0 a rozhodol o zisku úvodného dejstva. V druhom však rýchlo získal Slovák vedenie 3:0 a v deviatom geme premenil hneď prvý setbal.

V treťom sete prehral vlastný servis už vo štvrtom geme a v ôsmom sa Isner pri Lackovom podaní presadil hneď v prvom z troch ponúkaných mečbalov. Isner ťažil z vlastného servisu, zahral 21 es.

Zverenec Ladislava Simona, 81. v renkingu, si za účinkovanie v hlavnej súťaži v Aucklande vybojoval 7900 dolárov a 20 bodov do rebríčka ATP. Za kvalifikáciu získal dvanásť bodov. Lackovi sa nepodarilo v generálke na Australian Open zopakovať vlaňajšie štvrťfinále.

Výsledok stredajšieho stretnutia osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Heineken Open v novozélandskom Aucklande (dotácia 455 190 USD, tvrdý povrch):

John Isner (USA-3) – Lukáš Lacko (SR) 7:6 (1), 3:6, 6:2