Lyžovať už môžete aj na najvyššie položenej zjazdovke v Tatrách, odporúčajú ju najmä dobrým lyžiarom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lyžovanie, lyžovačka, lyžiar, Lomnické sedlo

Počas víkendu sprístupnia vo Vysokých Tatrách po prvýkrát počas tejto zimy najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku. Zjazdovka v Lomnickom sedle (2190 m.n.m) je zároveň najstrmejšia v Tatrách.

Podľa riaditeľa strediska Vysoké Tatry Dušana Slavkovského je však jej prevádzka odkázaná výlučne na prírodný sneh, aktuálne je ho tam viac ako meter.

Zjazdovku pripravovali niekoľko týždňov. „Sedlo sme začali upravovať prakticky hneď, ako nám to podmienky umožnili. Dôležité bolo utlačiť sneh na zjazdovke tak, aby ho nerozfúkal vietor. Postupne, ako pribúdali ďalšie centimetre snehu, sme zjazdovku dolaďovali a v sobotu 29. januára bude pripravená pre lyžiarov,“ informoval Slavkovský.

Lyžiar na tejto čiernej zjazdovke dlhej 1 240 m prekonáva prevýšenie 490 metrov a priemerný sklon je takmer 47 percent. Aj preto je určená v prvom rade pre dobrých lyžiarov.

Lyžiarska trať z Lomnického sedla na Skalnaté Pleso a odtiaľ ďalej po červených zjazdovkách zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice má 5,5 km a je najdlhšou tatranskou zjazdovkou s celkovým prevýšením 1 300 m.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan Slavkovský