Maďarská spravodajská služba špehovala predstaviteľov Európskej únie počas ich návštev krajiny. Prehľadávala im hotelové izby a nahrávala ich telefonické rozhovory. Tvrdí to web Politico s odvolaním sa na spoločné vyšetrovanie maďarského mediálneho centra Direkt36 a belgických novín De Tijd.
Maďari cielili na vyšetrovateľov Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). Táto inštitúcia v tom čase skúmala maďarskú spoločnosť vlastnenú zaťom premiéra Viktora Orbána.
Prehľadávanie izieb a laptopov
Správa obsahuje prípady z rokov 2015 až 2017, keď úradníci OLAF počas svojich ciest do Maďarska čelili fyzickému sledovaniu počas jázd autom a ich telefóny boli „napichnuté“.
Bežnou praxou maďarskej spravodajskej agentúry je aj prehľadávanie hotelových izieb európskych predstaviteľov a sťahovanie údajov z ich laptopov.
Hackeri sa nabúrali do telefónov španielskeho premiéra a ministerky obrany, vďaka Pegasusu sa dostali k množstvu informácií
Orbánov tlačový tajomník Bertalan Havasi pre Politico na margo uvedených správ poznamenal: „Neriešime falošné správy.“
Kúpili špionážny softvér
Budapešť bola dlho obviňovaná z „nabúravania sa“ do telefónov novinárov, aktivistov a opozičných predstaviteľov, pričom v roku 2021 maďarský zákonodarca priznal, že vláda nakúpila izraelský špionážny softvér.
Aj poslanec Európskeho parlamentu kritický k Maďarsku bol nedávno terčom kybernetického útoku.