Madridské derby pošpinili nepokoje fanúšikov, Real po prerušení zápasu neudržal víťazstvo. Simeone hodil vinu na Courtoisa (foto)

Koke
Hráč Atlética Madrid Koke žiada fanúšikov, aby prestali hádzať predmety na ihrisko, keďže hra bola prerušená počas madridského derby v nedeľu 29. septembra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

V madridskom derby medzi futbalistami Atlética a Realu v rámci španielskej La Ligy 2024/2025 sa mužstvá rozišli po remíze 1:1, no za okolností, ktoré futbalu nesvedčia.

Priaznivci domáceho tímu sa totiž postarali o obrovský škandál, keď v druhom polčase za stavu 1:0 pre hostí začali hádzať na brankára Realu Thibauta Courtoisa rôzne predmety, najčastejšie zapaľovače.

Hrozila kontumačná prehra

Hlavný rozhodca Busquets Ferrer poslal obidve mužstvá do šatní a nehralo sa takmer 20 minút.

Fanúšikov na tribúnach musel prísť upokojiť tréner Atlética Diego Simeone i niekoľkí hráči, pričom z reproduktorov zaznelo, že pokiaľ domáci priaznivci neprestanú s „besnením“, duel bude predčasne ukončený, čo by znamenalo kontumačnú prehru Atlética 0:3.

Incidenty vyvolali ultras „Los Colchoneros“, viacerí so zahalenými tvárami, ktorí počas týždňami vyzývali na rasistické urážanie hráčov Realu tmavej pleti, najmä Viníciusa Júniora.

Záver ako z filmu

Tréner domácich Simeone hodil vinu za udalosti v hľadisku na gólmana Courtoisa, ktorý v minulosti chytal za Atlético a fanúšikovia tohto klubu mu dodnes strpčujú život.

Možno i preto Belgičan poriadne popustil uzdu emóciám, keď hostia v 64. minúte strelili gól zásluhou Édera Militaa. Courtois si nakoniec neudržal čisté konto.

V piatej minúte nadstaveného času ho prekonal striedajúci Ángel Correa. Gól pôvodne neuznali, no po kontrole videoasistentom rozhodcu platil.

Neberie to tragicky

Real Madrid sa mohol víťazstvom priblížiť na rozdiel bodu k vedúcej FC Barcelona, ktorý deň predtým prehral v Pamplone (2:4).

Po remíze v madridskom derby stráca Real na lídra tri body, no tréner „bieleho baletu“ Carlo Ancelotti to nebral až tak tragicky. „Vždy sa snažím myslieť pozitívne. Posunuli sme sa bližšie k lídrovi a hrali sme dobre,“ povedal taliansky stratég.