Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 odštartoval netradičný úvodný výkop, slonica Bubi predpovedala víťaza prvého zápasu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ME vo futbale 2024
Slonica Bubi predpovedala výsledok prvého zápasu na Majstrovstvách Európy vo futbale 2024. Foto: David Breidert/dpa via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Futbalové majstrovstvá Európy v Nemecku sa naplno rozbehnú síce až piatkovým prvým stretnutím medzi domácim národným mužstvom a výberom Škótska, podujatie však už napriek tomu má za sebou úvodný, aj keď netradičný výkop. Postarala sa oň africká slonica Bubi, ktorá žije v rezervácii v Durínsku v centrálnej časti Nemecka.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Vo štvrtok dostala za úlohu predpovedať víťaza piatkového zápasu ME 2024 medzi Nemcami a Škótmi, ktorý sa bude hrať v Mníchove. Bubi musela kopnúť loptu smerom k vlajkám Nemecka a Škótska, ktoré boli zavesené na oboch stranách provizórnej bránky pozostávajúcej z balíkov slamy. Lopta sa dokotúľala k nemeckej vlajke.

Bubi, ktorá je pôvodom z Talianska, potom zamávala vlajkou svojho adoptívneho domova a vychutnala si vedro jačmeňa. Ošetrovatelia v nej objavili nadšenie pre futbal náhodou, keď sa jej do výbehu skotúľala lopta a Bubi ju hneď kopla späť. V minulosti sa preslávila úspešným predpovedaním výsledkov MS 2010 chobotnica Paul žijúca v akváriu v nemeckom Oberhausene.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať