Kajúcnik Makó sa údajne zdržiava mimo Európy, na Slovensko prichádza iba na výsluchy

Ľudovít Makó
Bývalý riaditeľ daňových kriminalistov Ľudovít Makó. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 18. februára 14:53

Na polícii vo štvrtok vypovedá aj Ľudovít Makó, ktorý je svedkom policajných káuz Očistec a Judáš. Informuje o tom portál Aktuality.sk. Bývalý riaditeľ daňových kriminalistov a pred tým policajt skončil v rukách polície 17. septembra 2020, keď ho zadržali kukláči v jeho dome v Jelenci pri Nitre.

Makó sa údajne zdržiava mimo Európy

Ako pre médiá uviedol advokát obvineného policajta Ladislava V. Adrián Kucek, výpoveď Makóa vyvoláva otázky a pochybnosti v danej veci.

„Je potrebné pripomenúť, že sa jedná o svedka, ktorý sa dopúšťal závažnej trestnej činnosti a v súčasnosti požíva značné výhody poskytnuté orgánmi činnými v trestnom konaní,” skonštatoval obhajca.

Podľa informácii televízie Joj sa má Makó zdržiavať mimo Európy na Slovensko prichádza len na výsluchy, keď ho predvolá vyšetrovateľ. Ako informuje portál noviny.sk, Makó neodpovedal na otázku, či je pravda, že sa zdržiava v Dubaji.

Obvinených je osem osôb

Po smrti korunného svedka Františka Böhma je Makó to zatiaľ najkľúčovejší svedok v prípade korupcie policajných top funkcionárov, šéfov finančnej správy aj príslušníkov SIS a výsluch smeruje zrejme k trestnému stíhaniu obvinených v prípade Judáš.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v decembri 2020 v rámci akcie Judáš pôvodne osem osôb. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie. Jedna osoba bola obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Išlo o osoby, ktoré v minulosti pôsobili vo vysokých funkciách Policajného zboru SR, Slovenskej informačnej služby (SIS) a Kriminálneho úradu finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch.

Obvinený bývalý policajný prezident Milan Lučanský koncom decembra 2020 zomrel po pokuse o samovraždu v Prešovskej väznici.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudovít Makó
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR