Marcel Hossa skóroval, brankár Laco vychytal víťazstvo

Marcel Hossa
Hokejisti pražského Leva v Novosibirsku prehrali, nezachránil ich ani gól Marcela Hossa. Foto: facebook.com/levpraha

MOSKVA 28. novembra (WEBNOVINY) – V stredajších zápasoch Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa nedarilo hokejistom Slovana Bratislava.

„Belasí“ prehrali po dlhom lete na ľade Amuru Chabarovsk 0:3 a presvedčili sa, že body sa od najvýchodnejšieho účastníka súťaže vozia ťažko. Tímy sa tu musia vyrovnať po náročnom cestovaní aj s časovým posunom.

V zápase Sibiru Novosibirsk s HC Lev Praha sa strelecky presadil Marcel Hossa. Tridsaťjedenročný útočník pražského tímu, ktorému prihrávali ďalší Slováci Tomáš Surový a Juraj Mikúš, znížil v 26. minúte stav stretnutia na 1:2.

Ešte predtým sa v tomto stretnutí dvakrát presadili domáci hráči. V 13. minúte strelil úvodný gól Glazačev a na začiatku druhej tretiny prekonal Tomáša Pöpperleho aj Fín Lehterä. Keďže do konca duelu už brankári neinkasovali Lev na Sibíri prehral.

Hokejisti CSKA Moskva sa v stredu predstavili v Novokuznecku. V bránke moskovského tímu sa opäť výborným výkonom prezentoval Rastislav Staňa, ktorý potvrdil, že je najlepším gólmanom v KHL. Tridsaťdvaročný košický rodák inkasoval iba raz, keď ho v 9. minúte prekonal Vygalzov. Jeho spoluhráči však potom strelili štyri góly a favorizovaný Moskovčania sa mohli tešiť z víťazstva. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Barbašev, Širokov, Sprukts a Žarkov.

Výsledky stredajších duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Donbass Doneck – SKA Petrohrad 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) – Ján Laco odchytal celé stretnutie a zneškodnil 29 z 31 striel hostí, Peter Podhradský (obaja Donbass) 0+1

Dinamo Minsk – Avtomobilist Jekaterinburg 3:6 (2:1, 0:4, 1:1) – Rastislav Špirko 1+0, Branislav Mezei (obaja Jekaterinburg) 0+1

Metallurg Novokuzneck – CSKA Moskva 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý duel a zneškodnil 20 z 21 striel domácich

Góly: 9. Vyglazov – 14. Barbašev (Sergejev), 27. Širokov (Daciuk), 48. Sprukts (Barbašev, Davis), 50. Žarkov (Zubov, Persson)

Sibir Novosibirsk – HC Lev Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Marcel Hossa 1+0, Juraj Mikúš 0+1, Tomáš Surový (všetci HC Lev) 0+1

Góly: 13. Glazačev (Enlund, Lehterä), 24. Lehterä (Enlund) – 26. Hossa (Mikúš, Surový)

Severstaľ Čerepovec – Traktor Čeľabinsk 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)

Lokomotiv Jaroslavľ – Ak Bars Kazaň 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Viťaz Čechov – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Atlant Mytišči – Salavat Julajev Ufa 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Torpedo Nižnij Novgorod – Neftechimik Nižnekamsk 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Amur Chabarovsk – Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Juňkov (Šitikov), 51. Lugin (V. Loginov), 59. Lahti (Hytönen, Gusev)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gusev, Kadyrov – Parfionov, Sysujev, 7100 divákov

Chabarovsk: Murygin – Osipov, Ožiganov, V. Loginov, A. Loginov, Jaakola, Tulupov – Petružálek, Lindgren, Tarasov – Lahti, Hytönen, Gusev – Šitikov, Korotkov, Juňkov – Stepanov, Fisenko, Lugin

Slovan: Konrád – Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček – Bartovič, Bližňák, L. Hudáček – Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, Dravecký – M. Daňo, A. Šťastný, M. Bakoš – Kudrna, T. Mikúš

Viac k osobe Branislav MezeiJán LacoJuraj MikušMarcel HossaMichel MiklíkPeter PodhradskýRastislav ŠpirkoRastislav StaňaTomáš Surový