Matovič: Danko je dobrý obchodník a je presvedčený, že Slovensko nikdy nemalo lepšieho šéfa parlamentu, ako bol on sám (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 78. schôdze
Poslanec a líder hnutia Slovensko Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) má ozajstnú ambíciu stať sa predsedom Národnej rady (NR) SR. Súčasne je presvedčený, že Slovensko nikdy nemalo lepšieho šéfa parlamentu, ako bol on sám. Pre agentúru SITA to uviedol poslanec a líder hnutia Slovensko Igor Matovič.

Reagoval tak na voľbu nového predsedu parlamentu, ktorú plánuje vládna koalícia odložiť až do času po voľbách do Európskeho parlamentu.

Hlas nominoval Rašiho

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nominovala na post predsedu parlamentu súčasného ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richarda Rašiho (Hlas-SD).

„Na to, aby som sa tam (post predsedu parlamentu, pozn. SITA) dostal, by ma niekto musel zvoliť. A Andrej Danko (SNS) má zatiaľ zrejme iný názor,“ dodal.

Je to otázka ceny

Danko v eurovoľbách kandiduje z prvého miesta na kandidátke Slovenskej národnej strany. Podľa Rašiho tak všetko závisí od výsledku volieb a ak bude pozitívny, tak od jeho rozhodnutia. Poslanec Matovič si však myslí, že Danko je dobrým „obchodníkom“.

„Do eurovolieb máme skoro sedem týždňov, Andrej Danko je dobrý obchodník a dovtedy bude trucovať, dovtedy bude hovoriť, že nepodporí. Oni síce hovoria, že čakajú, či Danko bude zvolený do europarlamentu a potom sa tam uprace, ja zase tomu neverím. Je to otázka iba ceny, možno pribudne nejaké nové ministerstvo, niekde na ,správnu vec´ pôjde nových sto miliónov a nakoniec Danko nebude predsedom NR SR, ale bude spokojný,“ reagoval poslanec.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoIgor MatovičRichard Raši
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoSNS Slovenská národná strana