Matovič zachraňuje jednotlivcov namiesto celej krajiny. Preboha, robte niečo, už teraz je neskoro!

Igor Matovič
Predseda vlády SR Igor Matovič počas brífingu premiéra SR a ministra zdravotníctva SR o aktuálnych informáciách v súvislosti s ochorením COVID-19. Bratislava, 23. marec 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Vláda Igora Matoviča srdnato bojuje s koronavírusom. Rieši pár stoviek nakazených, pripravuje sa na tisícky. Isto, je to záslužná práca.

Lenže Matovič akoby nevidel, že pandémia smrteľne ohrozuje celú krajinu. Ak si to náhodou nevšimol, tak len pripomínam, že sa ekonomika kompletne zastavila! Továrne prevažne stoja, služby sú, až na malé výnimky, úplne mŕtve.

Slovensko sa už dostalo na začiatok roztáčajúcej sa špirály. A neklamme si, všetkých nás poriadne povozí. Už sa začalo masívne prepúšťanie alebo aspoň výrazné obmedzovanie platov. Firmy škrtajú kde sa dá, banky blokujú prístup k úverom.

Netreba sa im čudovať. Všetci sa boja, čo prinesú najbližšie týždne a mesiace. Vládny kabinet zatiaľ neurobil absolútne nič, aby im podal pomocnú ruku. Odloženie daňových priznaní o pár mesiacov je naozaj menej, ako kvapka v mori.

Ľudia dostali poslednú bežnú výplatu, tá nasledujúca bude pravdepodobne polovičná a tie ďalšie už neprídu vôbec.

Štáty po celom svete denno-denne schvaľujú obrovské balíky na pomoc zamrznutej ekonomike. Bez toho to jednoducho nepôjde. Súčasná kríza je totiž o niečom úplne inom, ako tá predchádzajúca. Jej pôvod nie je finančný, ale katastrofický.

A naši ekonomickí ministri zatiaľ sedia na centrálnom krízovom štábe a namiesto urýchlenej pomoci hospodárstvu riešia typy respirátorov. Ale to by snáď mohli prenechať iným!

Na otázky, kedy sa začnú zaoberať záchranou celej krajiny, kedy začne pracovať krízová skupina pre hospodárstvo odpovedajú, že veď sedia na krízovom štábe. A najprv treba zachrániť nakazených.

Isto. Lenže kto spasí nás ostatných?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie Vláda SR