Mbappé o zatrpknutosti voči PSG: Neodišiel som príliš skoro, môj príbeh sa v Paríži skončil - FOTO

Rodák z Paríža bol najbližšie k zisku „ušatej“ trofeje v roku 2020, no PSG vtedy prehralo vo finále s Bayernom Mníchov.
Kylian Mbappé
Kylian Mbappé z Realu Madrid oslavuje po strelení druhého gólu svojho tímu počas zápasu španielskej La Ligy 2024/2025 medzi Villarrealom a Realom Madrid (1:2), v sobotu 15. marca 2025. Foto: SITA/AP

Kapitán Francúzska Kylian Mbappé povedal, že nie je zatrpknutý preto, lebo Paríž Saint-Germain vyhral Ligu majstrov rok po jeho odchode do Realu Madrid.

„Neodišiel som príliš skoro, môj príbeh s PSG sa skončil. Nie som zatrpknutý, dosiahol som koniec cesty,“ uviedol podľa agentúry AFP na tlačovej konferencii pred nedeľňajším (8.6.) zápasom o tretie miesto v Lige národov (LN) proti Nemecku v Stuttgarte.

Minulý týždeň v Mníchove rozdrvil klub z hlavného mesta Francúzska taliansky Inter Miláno 5:0 a vyhral Ligu majstrov po prvý raz v histórii.

„Vyskúšal som všetko. Osud chcel, že sa to muselo stať bezo mňa. To, že PSG vyhralo Ligu majstrov bezo mňa, ma neovplyvňuje. Bol som šťastný, myslím si, že si to zaslúžili,“ priblížil 26-ročný útočník.

„Je to najlepší tím v Európe. Nepamätám si, že by som videl klub, ktorý by vo veľkom finále vyhral 5:0,“ zdôraznil Mbappé.

Bez trofeje

Rodák z Paríža bol najbližšie k zisku „ušatej“ trofeje v roku 2020, no PSG vtedy prehralo vo finále s Bayernom Mníchov.

Dvadsaťšesťročný futbalista prestúpil do Madridu v lete 2024 v nádeji, že zdvihne nad hlavu pohár Ligy majstrov, ale „biely balet“ vypadol vo štvrťfinále súťaže s londýnskym Arsenalom.

Real v sezóne 2024/25 nezískal žiadnu trofej, čo sa stalo prvýkrát za ostatné štyri roky.

Viac k osobe: Kylian Mbappé
Firmy a inštitúcie: Inter MilánoPSG Paríž St. GermainReal Madrid

Odporúčané