Mbappé sa v Reale strelecky rozbehol. Ancelotti po dueli proti Alavésu vyzdvihol aj dôležitosť Bellinghama (foto)

Kylian Mbappe
Hráč Realu Madrid Kylian Mbappe oslavuje po góle proti Espanyolu v zápase španielskej La Ligy na štadióne Santiago Bernabeu v Madride v sobotu 21. septembra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Prešiel mesiac z nového ročníka 2024/2025 a Kylian Mbappé už naplno ukazuje, prečo ho španielsky futbalový klub Real Madrid angažoval. Francúzsky zakončovateľ pomohol v dueli 7. kola La Ligy proti Deportivu Alavés gólom k víťazstvu „bieleho baletu“ 3:2.

Mbappé sa v drese Realu presadil v piatom zápase po sebe a po streleckej stránke začína madridské dobrodružstvo podobne dobre ako v úvode uplynulej sezóny Jude Bellingham. Práve po kombinácii s Angličanom Mbappé v 40. minúte zvýšil na priebežných 2:0 a po deviatich dueloch v drese „Los Blancos“ má na konte solídnych sedem presných zásahov.

V 80. minúte sa vypýtal z trávniku, keďže ho pobolieval sval, ale kouč Carlo Ancelotti povedal, že to nie je vážne. „Je v poriadku. Bol trochu unavený a požiadal ma o striedanie, aby sa vyhol možným problémom,“ okomentoval Ancelotti.

Kalendár je náročný

Taliansky kormidelník bol po zápase spokojný s tromi bodmi i predvedenou hrou vo väčšine stretnutia. Nepáčilo sa mu akurát záverečných niekoľko minút, keď sa hostia dvomi „zlepenými“ gólmi postarali o zdramatizovanie koncovky na Bernabéu.

„Taký je futbal. Keď si myslíte, že je po zápase, stačí malé pošmyknutie, dostanete gól a súpera to naštartuje. Mužstvo však hralo dobre. Zlepšujeme sa a to je dobré, pretože kalendár je veľmi náročný,“ poznamenal Ancelotti, ktorý vyzdvihol hru a prínos Bellinghama: „Zlepšuje sa. Pripravil gól Mbappému a odohral solídny zápas. Musí si zvyknúť na iné veci ako v minulej sezóne. Chcem od neho takúto prácu, akú ukázal proti Alavésu, nie strieľanie gólov.“

Žlté protesty

Madridčania sa sťažovali na žlté karty Viníciusovi Júniorovi, Federicovi Valverdemu a náhradníkovi Lukovi Modričovi za protesty v zápase, v ktorom mali domáci pocit, že hráči Realu boli často vystavení tvrdým zákrokom súpera.

„Teraz je iný štandard a my sa musíme prispôsobiť. Musíme prestať protestovať,“ skonštatoval Ancelotti.