ME vo futbale 2024 (A-skupina): Nemci poľahky zdolali Škótov, padol aj vlastný gól (video+foto)

ME vo futbale 2024: Nemecko - Škótsko
Nemecký futbalista Jamal Musiala (vpravo) v súboji o loptu so škótskym hráčom Callumom McGregorom počas zápasu skupiny A medzi Nemeckom a Škótskom na ME vo futbale 2024. Mníchov (Allianz Arene), 14. jún 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Hladkým triumfom domácich Nemcov nad výberom Škótska 5:1 sa skončil úvodný duel futbalových majstrovstiev Európy. Otváracie stretnutie šampionátu sa uskutočnilo v Mníchove a zverenci trénera Juliana Nagelsmanna boli od úvodu až do záverečného hvizdu dominantní.

Červená karta

Hostiteľom vynikajúco vyšla úvodná dvadsaťminútovka, v ktorej prekonali škótskeho brankára Angusa Gunna dvaja mladíci. V 10. minúte sa najprv úspešnou strelou z hranice pokutového územia prezentoval Florian Wirtz a o deväť minút neskôr napol sieť súpera aj Jamal Musiala.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

V závere prvého polčasu náladu škótskych priaznivcov ešte viac zhoršil stopér Ryan Porteous, ktorý v šestnástke nedovolene atakoval Ilkaya Gündogana a bol vylúčený. Z nariadenej penalty sa nepomýlil Kai Havertz a zvýšil na 3:0.

Vlastný gól

Po zmene strán sa proti oslabeným Škótom hrajúcim v hlbokom defenzívnom bloku presadil už po piatich minútach pobytu na ihrisku striedajúci Niklas Füllkrug. Aj napriek výraznej hernej prevahe už trojnásobný kontinentálny šampión piaty gól nepridal a naopak v 87. minúte sám inkasoval.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vlastný gól pri zakončení Scotta McKennu zaznamenal Antonio Rüdiger. Manuel Neuer si tak neudržal čisté konto, a to aj napriek tomu, že súper do priestoru jeho brány ani raz nezakončil.

Posledné slovo mal však ďalší domáci striedajúci hráč, a síce, Emre Can, ktorý pečatil skóre na konečných 5:1. Úvodný duel na turnaji tak priniesol šesť gólov, červenú kartu, pokutový kop i vlastný gól.

44. – R. Porteous (surovosť)

strely celkovo (na bránu): 19:1 (11:0), rohové kopy: 5:0, ofsajdy: 4:0, držanie lopty (v %): 68 – 32, rozhodcovia: Clément Turpin – Nicolas Danos, Benjamin Pages (všetci Fran.)

Nemecko: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt – Andrich, Kroos – Musiala, Gündogan, Wirtz – Havertz
Škótsko: Gunn – Raiston, Porteous, Hendry, Tierney, Robertson – McGregor, McTominay – Christie, Adams, McGinn