ME vo futbale 2024 (A-skupina): Maďarsko v nadstavenom čase zdolalo Škótsko a živí šancu na osemfinále (foto)

ME vo futbale 2024: Škótsko - Maďarsko
John McGinn zo Škótska (vľavo) v hlavičkovom súboji s Milosom Kerkezom z Maďarska počas zápasu skupiny A na ME vo futbale 2024. Stuttgart, 23. jún 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 23. júna 23:22

V priamom súboji o 3. pozíciu v A-skupine európskeho šampionátu v Nemecku uspeli Maďari po výhre nad Škótmi 1:0.

V 70. minúte síce prišli o útočníka Barnabása Vargu, ktorý sa v pokutovom území súpera zrazil s brankárom Angusom Gunnom a dlhé minúty ho ošetrovali priamo na hracej ploche, potom ho na nosidlách transportovali do útrob štadióna.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Po prehrách v prvých dvoch dueloch sa maďarskí reprezentanti napokon dočkali triumfu, keď v desiatej nadstavenej minúte rozhodol striedajúci Kevin Csoboth.

Maďarský tím skončil v tabuľke tretí s troma bodmi a skóre 2:5. Stále má matematickú šancu na postup do osemfinále, je však pravdepodobné, že sa nepredstaví vo vyraďovacej časti.

Škóti s jediným bodom z troch stretnutí cestujú domov.

ME vo futbale 2024 (A-skupina)

• MHP Arena (Stuttgart)

Škótsko – Maďarsko 0:1 (0:0)

• hralo sa od 21:00

90.+10 min – 0:1 K. Csoboth (R. Sallai)

Žlté karty:
50. S. McTominay – 18. C. Styles, 26. W. Orbán, 44. A. Schäfer, 75. L. Kleinheisler, 90.+11 K. Csoboth

strely celkovo (na bránu): 5:14 (1:5), rohové kopy: 2:6, ofsajdy: 3:5, držanie lopty (v %): 60 – 40, rozhodcovia: Facundo Tello – Gabriel Chade, Ezequiel Brailovsky (všetci Arg.)

Škótsko: Gunn – Ralston (83. McLean), Hendry, Hanley, McKenna, Robertson (89. Morgan) – McGinn (76. Armstrong), Gilmour (83. Christie), McGregor, McTominay – Adams (76. Shankland)
Maďarsko: Gulácsi – Botka, Orbán, Dárdai (74. Szalai) – Bolla (86. Csoboth), Styles (61. Á. Nagy), Schäfer, Kerkez (86. Nagy) – Sallai, Szoboszlai – Varga (74. Ádám)