ME vo futbale 2024 (B-skupina): Chorvátsko za dve minúty otočilo z 0:1 na 2:1, Albánsko v závere vyrovnalo (foto)

ME vo futbale 2024: Chorvátsko - Albánsko
Chorvát Mateo Kovacič padá po súboji s albánskym reprezentantom Qazim Lacim počas zápasu B-skupiny na ME vo futbale 2024. Hamburg, 19. jún 2204. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Chorváti po úvodnej prehre so Španielmi nebodovali naplno na ME vo futbale 2024 ani v druhom súboji B-skupiny, keďže s Albáncami v Hamburgu remizovali 2:2.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Favorit prehrával od 11. minúty zásahom Quazima Laciho, v druhom polčase však otočili na 2:1 zásluhou Andreja Kramariča a vlastného gólu Klausa Fatmira Gjasulu. Bol to však práve tento 34-ročný defenzívny stredopoliar, ktorý v nadstavenom čase zariadil deľbu bodov na štadióne, na ktorom pôsobil v sezóne 2020/2021 vo farbách Hamburgeru SV.

ME vo futbale 2024 (B-skupina)

• Volksparkstadion (Hamburg)

Chorvátsko – Albánsko 2:2 (0:1)

• hralo sa od 15:00

11. min. – 0:1 Q. Laçi
74. min. – 1:1 A. Kramarić
76. min. – 2:1 K. Gjasula (vlastný gól)
90.+5 min. – 2:2 K. Gjasula

Žlté karty:
76. E. Hysaj, 90.+4 M. Daku, 90.+7 K. Gjasula

strely celkovo (na bránu): 20:14 (5:6), rohové kopy: 3:1, ofsajdy: 0:4, držanie lopty (v %): 62 – 38, rozhodcovia: François Letexier – Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni (všetci Franc.)

Chorvátsko: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić (84. Sosa) – Modrić, Brozović (46. Pašalić), Kovačić – Majer (46. Sučić), Petković (69. Budimir), Kramarić (84. Baturina)
Albánsko:  Strakoša – Hysaj, Djimsiti, Ajeti, Mitaj – Asllani, Ramadani (85. Hoxha), Laçi (72. Gjasula) – Asani (64. Seferi), Manaj (85. Daku), Bajrami