ME vo futbale 2024 (B-skupina): Španielsko vynulovalo Chorvátsko, tri góly strelilo v prvom polčase

Španieli v šlágri dňa na ME vo futbale 2024 poľahky zdolali Chorvátov 3:0, keď všetky tri góly strelili už v prvom polčase. Skóre duelu otvoril Álvaro Morata, poistku pridal Fabián Ruiz a tesne pred prestávkou dal konečnú podobu výsledku Dani Carvajal.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

V tomto súboji nastúpil v základnej zostave Španielov krídelník Lamine Yamal z FC Barcelona a stal sa najmladším futbalistom v histórii ME. V sobotu hral vo veku 16 rokov a 388 dní, pričom výrazne prekonal Poliaka Kacmera Kozlowského z predchádzajúcich ME, ktorý hral vo veku 17 rokov a 246 dní.

ME vo futbale 2024 (B-skupina)

• Olympijský štadión (Berlín)

Španielsko – Chorvátsko 3:0 (3:0) / hrá sa II. polčas

• hrá sa od 18:00

29. min. – 1:0 A. Morata
32. min. – 2:0 F. Riuz
45.+2 min. – 3:0 D. Carvajal
* v 80. min. nepremenil B. Petković nepremenil pok. kop
* v 80. min. VAR zrušil gól B. Petkovića

Žlté karty:
78. Rodri

strely celkovo (na bránu): 10:11 (5:3), rohové kopy: 3:0, ofsajdy: 1:0, držanie lopty (v %): 50 – 50, rozhodcovia: Michael Oliver – Stuart Burt, Dan Cook (všetci Angl.)

Španielsko: Simón – Carvajal, Le Normand, Fernández, Cucurella – Pedri (60. Olmo), Rodri (87. Zubimendi), Ruiz – Yamal (86. F. Torres), Morata (67. Oyarzabal), Williams (68. Merino)
Chorvátsko:  Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić (65. Pasalić), Brozović, Kovačić (65. Sučić) – Majer, Budimir (56. Perišić), Kramarić (72. Petković)