ME vo futbale 2024 (B-skupina): Taliansko vyhralo nad Albánskom, úvodný gól padol v 23. sekunde

Úspešne do ME vo futbale 2024 vstúpili aj obhajcovia zlata Taliani, no s Albáncami sa poriadne natrápili. Inkasovali už v 23. sekunde z kopačky Nedima Bajramiho, ktorý sa stal autorom najrýchlejšieho gólu v histórii európskych šampionátov. Doterajším rekordom bol zásah Rusa Dmitrija Kiričenka z ME 2004 do siete Grékov v 67. sekunde.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

„Squadra azzurra“ sa nezlomila a Alessandro Bastoni s Nicolóm Bastonim v 11. a 16. minúte zariadil otočku. V prvom polčas mali Taliani výraznejší tlak, po zmene strán sa hra vyrovnala a albánsky tím mal na dosah vyrovnanie. Skóre sa však už nezmenilo a tri body putujú na konto talianskeho družstva.

ME vo futbale 2024 (B-skupina)

• Signal Iduna Park (Dortmund)

Taliansko – Albánsko 2:1 (2:1)

• hralo sa od 21:00

1. min. – 0:1 N. Bajrami
11. min. – 1:1 A. Bastoni
16. min. – 2:1 N. Barella

Žlté karty:
21. L. Pellegrini, 51. R. Calafiori – 51. A. Broja, 74. A. Hoxha

strely celkovo (na bránu): 15:8 (5:1), rohové kopy: 5:3, ofsajdy: 2:1, držanie lopty (v %): 65 – 35, rozhodcovia:  Felix Zwayer – Stefan Lupp, Marco Achmüller (všetci Nem.)

Taliansko: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco (83. Darmian) – Jorginho, Barella (90+2. Folorunsho) – Frattesi, Pellegrini (77. Cristante), Chiesa (77. Cambiaso) – Scamacca (83. Retegui)
Albánsko:  Strakoša – Hysaj, Djimsiti (C), Ajeti, Mitaj – Asllani, Ramadani, Bajrami (87. Muçi) – Asani (68. Hoxha), Broja (76. Manaj), Seferi (68. Laçi)