ME vo futbale 2024 (C-skupina): Srbsko v posledných sekundách odvrátilo prehru so Slovinskom, spasil ho hlavičkou Jovič (foto)

ME vo futbale 2024: Slovinsko - Srbsko
Slovinský futbalista Miha Blažič (uprostred) bojuje o loptu so srbským hráčom Nikolasom Milenkovičom počas zápasu skupiny C medzi Slovinskom a Srbskom na ME vo futbale 2024. Mníchov, 20. júna 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Obe štvrtkové stretnutia C-skupiny na ME vo futbale 2024 sa skončili totožne – remízou 1:1. Angličanov poslal vo Frankfurte nad Mohanom do najtesnejšieho náskoku topkanonier Harry Kane v 18. minúte, dánska odpoveď však prišla pomerne rýchlo, o šestnásť minút neskôr vyrovnal Morten Hjulmand. Keďže v ďalšom priebehu už gól nepadol, súperi si body rozdelili.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

ME vo futbale 2024 (C-skupina)

• Allianz Aréna (Mníchov)

Slovinsko – Srbsko 1:1 (0:0, 1:1)

• hralo sa od 15:00

69 min. – 1:0 Karnicnik
90.+6 min. – 1:1 Jovič

Žlté karty:

25. Mladenovič, 54. Lukič, 87. Janža, 90.+2 Jovič, 90.+4 Gacinovič, Vipotnik

strely celkovo (na bránu): 10:14 (4:4), rohové kopy: 4:9, ofsajdy: 0:0, držanie lopty (v %): 44 – 56, rozhodcovia: István Kovács – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene (všetci Rum.)

Slovinsko: Oblak – Karničnik, Drkušič, Bijol, Janža – Stojanovič (46. Verbič), Elsnik, Gnezda Cerin, Mlakar (64. Gorenč Stankovič) – Sporar, Sesko (76. Vipotnik)
Srbsko: Rajkovič – Veljkovič, Milenkovič, Pavlovič – A. Živkovič (82. Birmancevič), Mladenovič (46. Gacinovič), Ilič, Lukič (64. Milinkovič-Savič), Vlahovič (64. Jovič), Tadič (82. Samardzič) – A. Mitrovič