ME vo futbale 2024 (C-skupina): Anglicko sa potrápilo so Srbskom, triumf zariadil Bellingham (video+foto)

ME vo futbale 2024: Srbsko - Veľká Británia
Britský futbalista Jude Bellingham oslavuje so svojimi spoluhráčmi gól, ktorý strelil do srbskej brány počas zápasu skupiny C medzi Srbskom a Veľkou Britániou na ME vo futbale 2024. Gelsenkirchen (Veltins Arena), 16. jún 2024. Foto: SITA/AP.

V šlágri nedele Angličania viedli v Gelsenkirchene nad Srbmi od 13. minúty gólovou hlavičkou Juda Bellinghama.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Kým úradujúci vicemajstri Európy boli v prvom polčase aktívnejší, po zmene strán hrozili aj srbskí futbalisti, no vyrovnať sa im už nepodarilo a zostávajú bez bodu.

ME vo futbale 2024 (C-skupina)

• Veltins Arena (Gelsenkirchen)

Srbsko – Anglicko 0:1 (0:1, 0:0)

• hrá sa od 21:00

13 min. – 0:1 J. Bellingham

Žlté karty:

39. N. Gudelj
75. D. Tadič
83. D. Stojkovič

strely celkovo (na bránu): 6:6 (2:3), rohové kopy: 2:1, ofsajdy: 0:1, držanie lopty (v %): 47 – 53, rozhodcovia: Daniele Orsato – Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (všetci Tal.)

Srbsko: Rajkovič – Veljkovič, Milenkovič, Pavlovič – Gudelj (46. Ilič), Lukič (61. Jovič), A. Zivkovič (74. Birmancevic), Kostič (43. Mladenovič), S. Milinkovič – Savič – Vlahovič, A. Mitrovič (61. Tadič)
Anglicko: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Alexander-Arnold (69. Gallagher), Rice, Saka (76. Bowen), Bellingham (86. Mainoo), Foden – Kane