ME vo futbale 2024 (D-skupina): Francúzsko remizovalo s Poľskom, skórovali Mbappé a Lewandowski

Tento článok pre vás načítala AI.

Futbalisti Francúzska v utorňajšom zápase D-skupiny na tohtoročnom európskom šampionáte remizovali s Poliakmi 1:1, keď na oboch stranách z pokutového kopu uspeli ofenzívne hviezdy – v 56. minúte skóre otvoril Kylian Mbappé a v 79. minúte vyrovnal Robert Lewandowski.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

V druhom utorkovom súboji D-skupiny si Rakúšania prekvapujúco poradili s Holanďanmi. Oranjes síce v stretnutí dvakrát stiahli najtesnejší náskok súpera, no na gól Marcela Sabitzera už nenašli recept. Pre Poliakov sa turnaj končí, do osemfinále postúpili Rakúšania, Francúzi a Holanďania.

ME vo futbale 2024 (D-skupina)

• Signal Iduna Park (Dortmund)

Francúzsko – Poľsko 1:1 (0:0)

• hralo sa od 18:00

56. min. – 1:0 K. Mbappé (pok. kop)
79. min. – 1:1 R. Lewandowski (pok. kop)

Žlté karty:
24. N. Zalewski

strely celkovo (na bránu): 20:10 (7:3), rohové kopy: 11:3, ofsajdy: 1:0, držanie lopty (v %): 57 – 43, rozhodcovia: Marco Guida – Filippo Meli, Giorgio Peretti (všetci Tal.)

Francúzsko: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Tchouaméni, Kanté (61. Griezmann), Rabiot (61. Camavinga) – Dembélé, Mbappé, Barcola (61. Giroud)
Poľsko: Skorupski – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Moder, Zieliński, Zalewski – S. Szymański, Lewandowski, Urbański