ME vo futbale 2024 (osemfinále): Ronaldo v predĺžení nedal penaltu, ale Portugalsko po rozstrele vyradilo Slovinsko (foto)

Osemfinále ME vo futbale 2024: Portugalsko - Slovinsko
Portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo počas zápasu proti Slovinsku v osemfinále ME vo futbale 2024. Frankfurt, 1. júl 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 1. júla 23:54

Futbalisti Portugalska v pondelňajšom dramatickom osemfinále na tohtoročnom európskom šampionáte vyradili Slovincov. Výber trénera Roberta Martíneza síce vo Frankfurte nad Mohanom držal loptu na svojich kopačkách častejšie, jeho šance však likvidoval brankár Jan Oblak.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Keďže v riadnom hracom čase ani jeden z tímov neskóroval, duel pokračoval predĺžením, v ktorom hviezdny Cristiano Ronaldo nepremenil pokutový kop a rozhodnúť tak musel až penaltový rozstrel. Jeho hrdinom sa stal portugalský brankár Diogo Costa, ktorý zneškodnil všetky tri pokutové kopy Slovincov, pričom za portugalský tím skórovali všetci traja exekútori vrátane CR7.

Portugalčania vo štvrťfinále narazia na Francúzov, zápas je na programe v piatok 5. júla v Hamburgu.

ME vo futbale 2024 (osemfinále)

• Deutsche Bank Park (Frankfurt)

Portugalsko – Slovinsko 0:0 / 3:0  na pok. kopy

• hralo sa od 21:00

* v 105. min. C. Ronaldo nepremenil pokutový kop

Penaltový rozstrel:
1. séria: J. Iličić (nedal) – C. Ronaldo (gól)
2. séria: J. Balkovec (nedal) – B. Fernandes (gól)
3. séria: B. Verbič (nedal) – B. Silva (gól)

Žlté karty:
32. V. Drkušić, 37. Z. Karničnik, 101. J. Gorenc Stanković, 106. J. Bijol, 107. J. Balkovec

strely celkovo (na bránu): 16:7 (4:2), rohové kopy: 10:4, ofsajdy: 4:6, držanie lopty (v %): 69 – 31, rozhodcovia: Daniele Orsato – Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (všetci Tal.)

Portugalsko: Costa – Cancelo (117. Semedo), Dias, Pepe (117. Neves), Mendes – Fernandes, Palhinha, Vitinha (65. Diogo Jota) – B. Silva, Ronaldo, Leão (F. Conceição)
Slovinsko: Oblak – Karničnik, Drkusić, Bijol, Balkovec – Stojanović (86. Verbič), Gnezda Čerin, Elšnik (106. Iličić), Mlakar (75. Gorenc Stanković) – Šporar (74. Celar), Šeško