ME vo futbale 2024 (osemfinále): Rakúsko vyhralo skupinu, ale do štvrťfinále cez Turecko neprešlo (foto)

Osemfinále ME vo futbale 2024: Rakúsko - Turecko
Zákrok rakúskeho brankára Patricka Pentza v osemfinálovom zápase proti Turecku na ME vo futbale 2024. Lipsko, 2 júl 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Futbalisti Rakúska na tohtoročnom európskom šampionáte vyhrali základnú D-skupinu, ale ich púť už v osemfinále zastavili Turci, ktorým podľahli 1:2.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Hrdinom tureckého tímu sa stal Merih Demiral, skóroval v závere prvej minúty a druhý presný zásah pridal v 59. minúte. Rakúšania sa vrátili do hry v 66. minúte, keď po rohovom kope skóroval Michael Gregoritsch, ale ďalšie góly už nepridali.

Na ME vo futbale 2024 sú teraz na programe dva voľné dni, štvrťfinálové stretnutia sa uskutočnia v piatok a sobotu.

ME vo futbale 2024 (osemfinále)

• Red Bull Arena (Lipsko)

Rakúsko – Turecko 1:2 (0:1)

• hralo sa od 21:00

1. min. – 0:1 M. Demirel
59. min. – 1:1 M. Demirel
66. min. – 1:2 M. Gregoritsch

Žlté karty:
38. R. Schmid, 53. P. Lienhart – 11. O. Kökçü, 42. I. Yüksek

strely celkovo (na bránu): 20:6 (2:2), rohové kopy: 5:4, ofsajdy: 2:1, držanie lopty (v %): 59 – 41, rozhodcovia: Artur Soares Dias – Paulo Soares, Pedro Ribeiro (všetci Port.)

Rakúsko: Pentz – Posch, Danso, Lienhart (65. Wöber), Mwene (46. Prass) – Seiwald, Sabitzer – Laimer (65. Grillitsch), Baumgartner, Schmid (46. Gregoritsch) – Arnautović
Turecko: Günok – Müldür, Bardakcı, Demiral, Kadıoğlu – Yüksek (58. Özcan), Ayhan – Yılmaz, Kökçü (83. Kahveci), Yıldız (78. Aktürkoğlu) – Güler (78. Yokuşlu)