ME vo futbale 2024 (štvrťfinále): Holandsko otočilo zápas s Tureckom, rozhodol vlastný gól (foto)

ME vo futbale 2024: Holandsko - Turecko
Stefan de Vrij (vpravo) a Xavi Simons z Holandska sa radujú z gólu v sieti Turecka počas štvrťfinálového zápasu na ME vo futbale 2024. Berlín, 6. júl 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Posledným semifinalistom európskeho futbalového šampionátu sa stal tím Holandska, ktorý v druhom zápase sobotňajšieho štvrťfinálového programu zdolal Turecko 2:1.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Skóre zápasu otvoril v 35. minúte Samet Akaydin, ktorý gólovou hlavičkou poslal Turkov do vedenia. Po zmene strán rovnako hlavou vyrovnal v 70. minúte holandský zadák Stefan de Vrij.

Už onedlho sa Holanďania tešili z víťazného gólu, keď v súboji s Codym Gakpom v 76. minúte, poslal nešťastne loptu do vlastnej brány turecký obranca Mert Müldür.

ME vo futbale 2024 (štvrťfinále)

• Olympijský štadión (Berlín)

Holandsko – Turecko 2:1 (0:1)

• hralo sa od 21.00

35. min. – 0:1 S. Akaydin (A. Güler)
70. min. – 1:1 S. de Vrij (M. Depay)
76. min. – 2:1 M. Müldür (vlastný gól)

Žlté karty:
30. X. Simons, 54. Aké, 64. V. van Dijk, 90+7. W. Weghorst – 90+3. C. Tosun, 90+5. V. Montella, 90+6. B. Yildirim (červená karta)

strely celkovo (na bránu): 11:15 (4:4), rohové kopy: 3:7, ofsajdy: 4:2, držanie lopty (v %): 56 – 44, rozhodcovia: Clement Turpin – Nicolas Danos, Benjamin Pages (všetci Franc.)

Holandsko: Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Aké (73. van de Ven) – Schouten, Simons (87. Zirkzee), Reijnders (73. Veerman) – Bergwijn (46. Weghorst), Depay (87. Frimpong), Gakpo
Turecko: Günok – Müldür (82. Çelik) , Akaydin (82. Tosun), Bardakcı, Kadıoğlu – Özcan (77. Yokuşlu), Ayhan (89. Kiliçsoy) – Yılmaz, Çalhanoğlu, Yıldız (77. Aktürkoğlu) – Güler