ME vo futbale 2024 (štvrťfinále): Španielsko prešlo cez Nemecko, v predĺžení rozhodol Merino (foto)

ME vo futbale 2024: Španielsko - Nemecko
Mikel Merino zo Španielska (vo výskoku) strieľa hlavičkou rozhodujúci gól štvrťfinálového zápasu na ME vo futbale 2024 proti Nemecku. Stuttgart, 5. júl 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Prvým semifinalistom európskeho futbalového šampionátu sa stal tím Španielska, ktorý zdolal domáce Nemecko 2:1 po predĺžení.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Španieli sa ujali vedenia v zápase gólom Daniho Olma v 51. minúte, nádej na postup zachránil Nemcom v 89. minúte gól Floriana Wirtza a nasledovalo predĺženie.

V jeho závere o všetkom rozhodol Mikel Merino, ktorý v 119. minúte strelil hlavičkou víťazný gól španielskeho tímu.

ME vo futbale 2024 (štvrťfinále)

• MHP Arena (Stuttgart)

Španielsko – Nemecko 2:1 (1:1, 0:0) / po predĺžení

• hralo sa od 18.00

51. min. – 1:0 D. Olmo (L. Yamal)
89. min. – 1:1 F. Wirtz (J. Kimmich)
119. min. – 2:1 M. Merino (D. Olmo)

Žlté karty:
29. R. Le Normand, 74. F. Torres, 82. U. Simon, 100. D. Carvajal, 110. Rodri, 120. A. Morata, 120. F. Ruiz, 120.+6 D. Carvajal (ŽK+ČK) – 13. A. Rüdiger, 28. D. Raum, 56. R. Andrich, 67. T. Kroos, 73. M. Mittelstädt, 89. N. Schlotterbeck, 94. F. Wirtz, 113. Undav

strely celkovo (na bránu): 18:22 (6:5), rohové kopy: 1:5, ofsajdy: 3:3, držanie lopty (v %): 52 – 48, rozhodcovia: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn (všetci Angl.)

Španielsko: Simón – Carvajal, Le Normand (46. Nacho), Laporte, Cucurella – Rodri, Ruiz (102. Joselu) – Yamal (63. Torres), Pedri (8. Olmo), Williams (80. Merino) – Morata (80. Oyarzabal)
Nemecko: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah (80. Müller), Raum (57. Mittelstädt) – Can (46. Andrich), Kroos – Musiala, Gündoğan (57. Füllkrug), Sané (46. Wirtz) – Havertz (91. Anton)