Mesto Poprad už zdobí 13-metrový anjel, priviezol ho vrtuľník (video+foto)

POPRAD: Prílet vianočného anjela
Osadenie a inštalácia 13-metrového anjela v priestoroch kruhového objazdu, ktorý je dominantou vianočnej výzdoby v Poprade. Poprad, 16. november 2023. Foto: SITA/Mária Frisová
Tento článok pre vás načítala AI.

Už pätnásty rok po sebe priviezol vrtuľník na kruhový objazd do Popradu dominantu tamojšej vianočnej výzdoby, trinásťmetrového anjela. Dekoráciu vážiacu 850 kilogramov tam osadili v ranných hodinách.

Počas inštalácie bol kruhový objazd z bezpečnostných dôvodov uzavretý, príchod anjela si však ani v tomto roku nenechali ujsť desiatky až stovky divákov.

Vianočnú výzdobu podľa hovorkyne Popradu Jarmily Hlaváčovej vysvietia 5. decembra. Anjel je odetý v červenom kabáte, má dlhé vlasy a hrá na harfe. Pod ním sa nachádzajú svetelné stromčeky. Jeho povrch pokrýva 42-tisíc svetelných LED bodov.

Poprad začal s inštaláciou vianočnej výzdoby, ktorá patrí medzi najkrajšie na Slovensku, už v októbri, postupne pribúdala v jednotlivých častiach mesta.  Anjel na hlavnom kruhovom objazde ale nie je jediný, ďalší, sedemmetrový, sa už nachádza na kruhovom objazde pri nemocnici. Pomenovali ho menom Aura a má byť symbolom ochrany pacientov a zamestnancov nemocnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom