MH Manažment bude aj roku 2022 pokračovať v odpredaji majetku, podľa Sulíka je to ešte na dlhé lakte

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kalkulačka
Foto: ilustračné, Thinkstock

Spoločnosť MH Manažment bude aj v tomto roku pokračovať v postupnom odpredaji majetku a majetkových podielov. Ako pre agentúru SITA uviedla manažérka marketingu spoločnosti Andrea Devánová, je to plne v súlade so stratégiou odsúhlasenou Ministerstvom hospodárstva SR.

Plánujú predaj akcií na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) a aj verejné súťaže na predaj cenných papierov nadobudnutých bezodplatne od občanov a neobchodovateľných na BCPB a zároveň pripravujú aj predaj ďalších podielov v spoločnostiach SAD.

Dátum zániku spoločnosti ešte nie je známy

„V minulom roku sme odpredali minoritné podiely v SAD Prievidza, Dunajská Streda a Humenné, na rok 2022 zatiaľ nemáme určené, ktorými konkrétne budeme pokračovať, pracujeme však na tom,“ priblížila ďalej Devánová.

Konkrétny dátum zániku MH Manažmentu pritom podľa nej známy nie je. „Táto otázka bude aktuálna v čase, keď dokončíme odpredaje podielov a vyriešime historickú agendu ešte z čias Fondu národného majetku,“ uzavrela.

Likvidácia je ešte na „dlhé lakte“

Tieto slová potvrdil v rozhovore pre agentúru SITA aj minister hospodárstva Richard Sulík. Šestica štátnych teplární podľa neho prejde pod holding s vlastným manažmentom, predstavenstvom a dozornou radou a zvyšný majetok, ako sú podiely v SAD-kách alebo iných spoločnostiach, ostanú naďalej pod MH Manažmentom. Ten ich bude postupne likvidovať a predávať. „To je ešte na dlhé lakte,“ skonštatoval.

MH Manažment je od roku 2016 nástupcom zrušeného Fondu národného majetku. Jeho 100 % akcionárom je Ministerstvo hospodárstva SR. Hlavnou úlohou firmy je spravovanie majetkových podielov štátu v asi 40 podnikoch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie Fond národného majetkuMH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRSAD Dunajská StredaSAD HumennéSAD Prievidza