Miami je krok od finále NBA

MIAMI HEATS

MIAMI 25. mája (WEBNOVINY) – Basketbalisti Miami Heat sú už iba krok od finále play-off NBA. Vo štvrtom zápase finále Východnej konferencie zdolali súpera z Chicaga, pričom tentoraz rozhodli až v predĺžení. Kľúčom k víťazstvu bola opäť výborná defenzíva Heat, ako aj vynikajúci výkon LeBrona Jamesa a Chrisa Bosha v zakončení. Hostia mali zápas výborne rozohraný, no v prospech domácich zavážila väčšia istota v kľúčových momentoch. Najprv Heat dotiahli vďaka Jamesovi a Mikovi Millerovi, ktorí v úvode štvrtej štvrtiny nastrieľali 12 bodov, päťbodový náskok súpera. Chicago malo ďalšiu možnosť získať dôležité víťazstvo na palubovky súpera spolu s klaksónom, no pri svojom záverečnom pokuse strelecky zlyhal Derrick Rose, autor 23 bodov v zápase. Následné predĺženie už bolo v réžii Floriďanov, ktorí napokon zvíťazili 101:93.

Tréner domácich Erik Spoelstra vyzdvihol po zápase okrem výkonu svojich zverencov aj neuveriteľné nasadenie oboch tímov, hráči podľa neho idú každú sekundu na doraz. „Je to neuveriteľne vybrúsené. Pre každý tím je nesmierne náročné dostať sa do akéhokoľvek ofenzívneho snaženia. Presadiť sa viete iba v situáciách s otvoreným ihriskom. Prístup hráčov je jednoducho maximálne vyhrotený a súťaživý,“ poukázal na vysokú úroveň basketbalu kouč Heat.

Bulls sa budú pred piatym duelom musieť vyrovnať s naštrbenou sebadôverou. V sérii totiž prehrali už tretí duel v rade, čo sa im, mimochodom, stalo v tejto sezóne prvý raz. Vo štvrtok budú pred svojimi divákmi odvracať prvý mečbal.

Finále play-off Východnej konferencie – štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Miami (2.) – Chicago (1.) 101:93 po predĺžení (16:19, 28:27, 19:22, 22:17 – 16:8) – stav série: 3:1

Zostava a body: Wade 14, Bibby 5, L. James 35, Bosh 22, J. Anthony 2 (M. Miller 12, Chalmers 9, Haslem 2) – D. Rose 23, Bogans 6, Boozer 20 /11 doskokov/, Deng 20, Noah 6 /14 doskokov/ (R. Brewer 7, C. J. Watson 6, Korver 5, T. Gibson a Asik po 0).

Úspešnosť streľby z poľa v %: 42,7:40,2, trojky: 5/13 – 6/24, trestné hody: 32/38 – 17/22, doskoky: 49:57, asistencie: 12:20, bloky: 10:5, získané lopty: 12:8, stratené lopty: 15:19, fauly: 24:28, divákov: 20 125