Mikuláš nezabudne na deti ani tento rok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mikuláš

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Mikuláš na deti z bratislavského Ružinova nezabudne ani tento rok. Ako agentúru SITA informovala ružinovská hovorkyňa Miroslava Štrosová, v utorok dopoludnia navštívi spolu so starostom Dušanom Pekárom chránenú dielňu Prima, denný stacionár Slovenského Červeného kríža, ružinovské detské jasle a materskú školu. O 16:00 príde Mikuláš na vláčiku pred Dom kultúry Ružinov, kde rozsvieti vianočný stromček. Okrem prekvapení pre deti privedie so sebou aj speváka Martina Haricha.

Mikuláš príde do Humenného o deň skôr so živou pozvánkou

Oficiálnemu príchodu sv. Mikuláša do Humenného bude predchádzať živá pozvánka, o ktorú sa postará 5. decembra koč s Mikulášom a primátorkou mesta Janou Vaľovou. V pondelok ráno o 9:00 vyrazia spred Mestského kultúrneho strediska za deťmi do mestských materských škôl, kde rozdajú deťom sladkosti a po ceste budú oslovovať Humenčanov, aby prišli 6. decembra do centra mesta, kde sa o 18:00 rozsvieti vianočný stromček. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa humenskej radnice Slavěna Vorobelová, stromček he vysoký 17 metrov a mestu ho daroval občan Humenného. Ešte pred jeho rozsvietením môžu deti využiť ponuku Mestského kultúrneho strediska, kde o 16:30 vystúpia členovia Mestského divadla Actores z Rožňavy s rozprávkou Očakávame Mikuláša.

Radnica pripravila na dni od 8. do 10. decembra vianočné trhy. K dispozícii bude 142 stánkov, z toho 19 bude určených výlučne pre remeselníkov a ostatné budú ponúkať rôzny vianočný tovar a občerstvenie. Predajná doba je určená od 8:00 do 19:00, stánky s občerstvením budú môcť ponúkať svoje služby o tri hodiny dlhšie. Drevené stránky pri Fontáne lásky budú otvorené až do 22. decembra.

V kultúrnom programe sa vystriedajú domáce hudobné zoskupenia, na pódiu sa vystriedajú interpreti rôznych žánrov od gospelu, cez folklór, klasický repertoár až po vianočné koledy. Program vyvrcholí Vianočným koncertom nevidiaceho speváka Maroša Banga.

Banskobystrické Vianoce tvorí takmer 30 podujatí

Mikuláš
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Mesto Banská Bystrica a jeho organizácia Park kultúry a oddychu pripravilo na december sériu takmer 30 podujatí nazvanú Banskobystrické Vianoce.

Otvorí ich už tradične rozsvietenie vianočného stromčeka na centrálnom Námestí SNP, o ktoré sa v utorok 6. decembra postará Mikuláš s anjelom a čertom. Aj ďalšie koncerty, tvorivé dielne a iné programy Banskobystrických Vianoc spája motív svetla a anjelov, informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Monika Pastuchová.

Ako ďalej uviedla, o pravú vianočnú atmosféru sa na Námestí SNP v Banskej Bystrici postarajú aj Vianočné trhy. Stánky s občerstvením, ktorých bude tento rok 16, tam budú zákazníkom k dispozícii denne od 6. decembra do 1. januára , a to v čase od 10.00 hod. do 22.00 hod. V období od 12. do 22. decembra si svoje stánky na námestí rozložia aj remeselníci. V spolu 40 stánkoch budú denne od 9:00 do 19:00 ponúkať betlehemy, vianočné ozdoby a ďalšie vianočné drobnosti zo skla, slamy, šúpolia, dreva, keramiky či kože.

Tohtoročným hlavným mestským vianočným stromčekom je takmer 17 metrov vysoký smrek, ktorý vyrástol pri jednom z panelákov na Slnečnej ulici a pre svoj vzrast tam už prekážal. Mestské vianočné stromčeky budú na verejných priestranstvách aj v jednotlivých mestských častiach.

V pondelok Mikuláš rozsvieti v Žiline stromček a otvorí vianočné trhy

V pondelok príde do Žiliny Mikuláš, spolu s čertom a anjelom prejdú celým mestom a na Mariánskom námestí rozsvietia vianočný stromček a otvoria vianočné trhy. „S Mikulášom sa môžete stretnúť v jednotlivých mestských častiach alebo na Mariánskom námestí, kde je od 16:00 pre deti pripravený program s čertom a anjelom. Deti sa môžu tešiť na popoludnie plné rozprávok, súťaží a sladkých odmien,“ povedal hovorca mesta Pavol Čorba.

Naprieč celým mestom bude Mikuláš prechádzať na vyzdobených konských povozoch. Medzi 14. a 17. hodinou sa postupne zastaví na sídliskách a v mestských častiach po dvoch vyznačených trasách – z Trnového cez Vlčince, Solinky a Bytčicu a zároveň z Vranieho cez Považský Chlmec, Hliny, Závodie a Hájik. Na Mariánske námestie Mikuláš dorazí o 17:00 a okrem rozsvietenia stromčeka otvorí aj žilinské Vianočné trhy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať