Politici vypomáhali Mikulášovi: Takéto prekvapenie pripravili deťom, darčekmi potešili aj malých bojovníkov v nemocnici (video+foto)

Deň svätého Mikuláša u politikov.
Foto: www.facebook.com www.facebook.com - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Príchod Mikuláša očakávajú každoročne najmä deti. Viacerí politici sa však tento rok predviedli v roli pomocníkov Mikuláša a pripravili milé darčeky a rôzne sladké prekvapenia, ktorými potešili tých najmenších.

Na deň sv. Mikuláša prišiel do Národnej rady Detský folklórny súbor Čunovský kŕdeľ. „Malí koledníci od nás neodišli naprázdno – Mikuláš im totižto pod našim stromčekom nechal balíčky plné sladkostí,“ informoval na sociálnej sieti predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD).

„Mikuláš zavítal na Úrad vlády, informovala na sociálnej sieti ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková (Hlas-SD), ktorá zverejnila snímku so sladkým prekvapením.

Šéfka zdravotníctva Dolinková zverejnila aj video ako v spoločnosti ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča (Smer-SD) navštívili Národný ústav detských chorôb a pripravili prekvapenie pre malých bojovníkov.

„Pred blížiacim sa Mikulášom sme sa rozhodli spríjemniť deň deťom tým, že sme im rozdali darčeky, ovocie, farbičky, zápisníky a perníčky. Vianoce sú časom radosti a lásky, a preto sme sa pokúsili pridať trochu tejto radosti do životov týchto nádherných malých ratolestí,“ napísala Dolinková.

Ako vyzeral príchod dvoch ministrov nabalených darčekmi do nemocnice si pozrite vo videu.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zverejnila video ako s malými bojovníkmi – deťmi s onkologickými ochoreniami a ich rodičmi rozsvecujú vianočný stromček pred Prezidentským palácom. „Všetkým ľuďom na Slovensku želám, aby adventné obdobie bolo príležitosťou pre stíšenie a aby sme mali možnosť prežiť sviatky v kruhu svojich blízkych,“ napísala prezidentka.

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko ukázal kolekciu vianočných pohľadníc, ktoré nakreslili deti. „Ďakujeme šikovným deťom za krásne návrhy na vianočné pohľadnice. Sme radi, že ich výtvory zdobia priestory v Národnej rade,“ napísal Danko.

Ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča (Smer-SD) čakalo na deň svätého Mikuláša v práci milé prekvapenie. O čo presne išlo, si pozrite vo videu.

Mikuláš neobišiel ani Ministerstvo vnútra SR. „Mikuláš nezabudol na deti zamestnancov ministerstva vnútra a v dnešný podvečer im rozdával drobné darčeky, čo som si nemohol nechať ujsť. O to viac, že medzi deťmi bol aj môj syn,“ napísal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Krásneho Mikuláša všetkým zaželal spod vianočného stromčeka minister financií SR Ladislav Kamenický (Smer-SD). „Tento krásny stromček nech je predzvesťou tých najkrajších sviatkov roku,“ napísal minister financií.

Stromček splnených prianí bol rozsvietený aj na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. „Tento rok pomáhame 61 deťom, ktoré nemajú v živote to šťastie, čo má väčšina našich detí. Budeme sa snažiť splnením ich želaní, ktoré nám napísali, im urobiť Vianoce krajšími,“ informoval šéf rezortu Richard Raši.

Minister od 4-ročného Paťka dostal za úlohu pripraviť mu darček, ktorý má obsahovať Pikachu, plyšovú hračku, vojenskú sadu s jeepom, transformera a autobus. „Verím, že ten autobus nechcel v životnej veľkosti,“ reagoval s vtipom na vianočné prianie malého chlapca Raši.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoPeter PellegriniRichard RašiRichard TakáčZuzana Dolinková